Suriye Elektronik Ordusu Türkiye’yi hackledi

Suriye Elektronik Ordusu Türkiye’yi hackledi
Suriyeli hackerlar, T.C. Cumhurbaşkanlığı, Savunma Bakanlığı, Başbakanlık ve bazı bakanlara ait mailleri ifşa etti.Suriye Elektronik Ordusu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Savunma Bakanlığı, Başbakanlık ve bazı...

Suriyeli hackerlar, T.C. Cumhurbaşkanlığı, Savunma Bakanlığı, Başbakanlık ve bazı bakanlara ait mailleri ifşa etti.

Suriye Elektronik Ordusu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Savunma Bakanlığı, Başbakanlık ve bazı bakanlara ait özel mailleri ‘leaks’ isimli internet sitesinde, Türkiye klasörü başlığında yayınladı.

Hackerler Savunma Bakanlığı, Savunma Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetleri, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri Bakanlığı çalışanlarının 2011 ve 2013 yılları arasında yaptığı yazışmaları kamuoyuna duyurdu.

Hackerlar ilk olarak Suudi Arabistan’ı ve Katar’ı hacklemişti. Son olarak da Türkiye ile ilgili diplomatik yazışmalar internet sitesinde yayınlandı. Yazışmalarda siyasilerin yapacağı ziyaretlerle ve kabullerle ilgili detaylar, ziyaret içerikleri, bakanlara yakın korumaların telefon numaraları, protokol kuralları, davetlere katılacak basın mensuplarının listesi ve birçok özel görüşme yer aldı.

Etiketler :