Pınarbaşı Diken Üstünde: MHP'li İsim Bu Yüzden Saldırmış!

Halk TV yayınına katılan CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, Pınarbaşı'ndaki saldırının nedenini anlattı. Şerafettin Bahadır'ın sağlık durumu da belli oldu.

CHP üyesi Şerafettin Bahadır, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde akşam silahlı saldırıya uğradı.

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde akşam saatlerinde silahlı saldırıya uğrayan CHP üyesi Şerafettin Bahadır, yoğun bakıma alındı.

SAĞLIK DURUMU NASIL?

Konuyla ilgili CHP Kayseri İl Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, "Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir'. Pınarbaşı halkı kararını vermiştir ve belediye başkanı olarak Sayın Deniz Yağan'ı seçmiştir. Artık bunun üzerinde kirli tezgahlar, kirli oyunlar, planlamak hayata geçirmek Kayseri'ye bir menfaat sağlamaz. Adı geçen şahıslara da partilere de bir menfaat sağlamaz. Pınarbaşı'nın merkez mahallesinden bir insan, kızının gözleri önünde önce darbediliyor. Sonra da vuruluyor. Yirmi birinci yüzyıl Türkiye'sine ve Kayserimize bunlar yakışıyor mu? Hep beraber, 'geçmiş olsun, adalet yerini bulacaktır' diyoruz. Ama o insan ölümle pençeleşiyor. Ben şimdi oradan geldim. Hala hayati tehlikesi var. Hala uyutuluyor. En az 5 gün uyutulacak. Yani kurtulur mu? Tüm dualarımız onun kurtulması için" ifadelerini kullandı.

OLAY NEDEN MEYDANA GELDİ?

Bahadır'ın önceki MHP’li belediye başkanı kardeşi Ejder Uzunluoğlu tarafından vurulduğu belirtildi.

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin olayın nedenini şöyle anlattı:

"Pınarbaşı'nı sürekli germek istediler, bunun bir hizmet yarışı olduğunu vurguladı. Ancak burası Başbuğ'un memleketi diye olayı çok gerdiler.

Başbuğ'un memleketi diye gerdiler, sağduyu çağrısı yaptık, iletişimleri sağladık.
Bunun bir belediye başkanlığı yarışı olduğunu vurguladık.

Bütün mesele Başbuğ'un memleketini biz nasıl kaybederiz diyerek ortalığı germe durumu.
Şu anda komada yatan arkadaşımız oyun havasının kasıtlı olmadığını söyleyerek bir önceki belediye başkanından da özür de diledi" diye konuştu.

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in memleketi olan Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde yenilenen seçimlerde, seçmen bir kez daha CHP’li Deniz Yağan’ı belediye başkanı seçti.

Pınarbaşı'nda seçim MHP'nin itirazının ardından seçim iptal edilmiş ve ilçede seçim kurulu kararına göre 2 Haziran'da tekrar sandık kurulmuştu. Yenilenen seçim sonrası CHP’li aday Deniz Yağan 6 bin 783 oy, MHP'nin adayı Menduh Uzunoğlu ise 6 bin 494 oy almıştı.

Şerafettin Bahadır'ın, seçim sonrası oynadığı "Topal" adı verilen oyun havası, Menduh Uzunluoğlu’na gönderme olarak yorumlanmıştı.