Mini Etek Giydiği İçin Karısını Vuran Adam Serbest Kaldı!

Bursa'da geçimsizlik sebebiyle evi terk eden eşini mini etek giydiği bahanesiyle tabancasıyla vuran Erol G. tutuklanmıştı. Görülen son duruşmada tahliye kararı verildi.

Olay 2023 yılı Haziran ayında Bursa'nın Yıldırım ilçesinde meydana geldi. Erol G. hurdacılık yapıyordu. Geçimsizlik nedeniyle evi terk eden eşi Büşra G. çocuklarını da alarak evi terk edip Denizli'ye ailesinin yanına gitti. Erol G. "Kızımı ve oğlumu görmek istiyorum" diyerek eşini Bursa'ya geri çağırdı.

MİNİ ETEK GİYDİĞİ İÇİN SİLAH ÇEKTİ

Büşra G. çocukları ve eniştesi ile Bursa'ya geldi. Araca binen Erol G., eşi Büşra G.'nin mini etek giydiğini görünce deliye döndü. Gece kulübünde çalışmakla suçladığı eşine, "Neden, mini etek giyiyorsun? Eniştenin yanında bu şekilde gezmeye utanmıyor musun? Herkesin namusu var" diyerek çıkıştı. İddiaya göre, mesajlarını kontrol etmek için cep telefonunu istediği Büşra G.'den olumsuz yanıt alan Erol G., ruhsatsız tabancasıyla çocuklarının yanında, eşi ve kendisine engel olmak isteyen eniştesini bacaklarından yaraladı.

aaa.jpg

MAHKEMEDE TUTUKLANDI

Mobese kameralarına yansıyan olay sonrası kaçan Erol G. yakalanıp gözaltına alındı. Erol G., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Erol G. hakkında, Bursa 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından toplam 35 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

'MİNİ ETEK GİYDİĞİNİ GÖRÜNCE SİNİRLENDİM'

Erol G., duruşmada verdiği ifadesinde, "Eşim bana çocuklarımı göstermiyordu. 1,5 yıl önce çocuklarımı alarak Denizli'ye ailesinin yanına yerleşti. Bir gün ismini Murat olarak tanıtan birisi bana sosyal medyadan ulaşarak, eşimin Denizli'de bir gece kulübünde çalıştığını söyledi. Eşim Büşra'yı aradım. Çocuklarımı görme bahanesi ile Bursa’ya çağırdım. Eniştesi ile yanıma geldiler. Bir süre arabada oturduk, tartışmaya başladık. Eşimin üstünde mini etek görünce ona kızdım. Sonra telefonunu istedim vermedi. Bana eniştesi ile birlikte hakaret etti, ben de korkutmak için yere ateş ettim. Kurşun bacaklarına isabet etti, pişmanım" dedi.

73062-4.jpg

73062-3.jpg

'ÇOCUKLARIMIN GÖZÜ ÖNÜNDE ATEŞ ETTİ'

İ.E.'nin de şikayetçi olduğu duruşmada, Büşra G. ise savunmasında eşinin sürekli kendisini tehdit ettiği için evden ayrıldığını söyleyerek, "Ben Denizli'de ikamet ederken, eşim bayramın 2'nci günü, çocuklarını görme bahanesi ile beni yanına çağırdı. Eniştemle birlikte çocukları alarak, yanına gittik. Eteğimi göstererek, 'Sen nasıl böyle giyinirsin' diyerek bana tehditler savurdu. Elini beline götürerek, çocuklarımın gözü önünde ateş etti. Şikayetçiyim" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, Erol G.'yi 2. duruşmada tahliye etti.