Kayyım darbesi sonrası belediyelerin siteleri kapatıldı, sosyal medya hesaplarından Erdoğan paylaşıldı

Kayyım darbesi sonrası belediyelerin siteleri kapatıldı, sosyal medya hesaplarından Erdoğan paylaşıldı

Mardin, Van ve Diyarbakır büyükşehir belediyelerine yapılan kayyım darbesiyle birlikte internet sitelerine de erişilemiyor.

İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk'ün yerine görevlendirilen kayyum Mustafa Yaman, beraberinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ile belediye binasına geldi.

Burada açıklama yapan Yaman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teveccühü, İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla yeniden görevlendirildiğini belirtti.

Yaman, "Daha önce de geldiğimizde vatandaşlarımıza 'Sizin için çalışacağız' demiştik. Bundan sonra da öncelikle kadınlar, gençler, öğrenciler ve dezavantajlı gruplar olmak üzere 850 bin Mardinlinin tamamına hizmet edeceğiz. Artık terör örgütüne para gitmeyecek, milletimiz için harcanacak" ifadelerini kullandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin resmi Twitter hesabından ise belediye başkanlığına atanan Yaman'ın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğrafı "Mardinimiz için yeniden işbaşındayız" mesajıyla paylaşıldı.

SİTELERE ERİŞİM ENGELLENDİ

AKP'nin Mardin, Van ve Diyarbakır büyükşehir belediyelerine dönük düzenlediği kayyum darbesinden sonra üç belediyenin de internet sitelerine erişim engellendi.

Sitelere erişmek isteyenlere "bakımda" olduğu yönünde uyarı yapıldı.

kayyum-darbesi-yapilan-belediyelerin-siteleri-erisime-kapatildi-twitter-dan-erdogan-in-fotografi-paylasildi-614035-1.

kayyum-darbesi-yapilan-belediyelerin-siteleri-erisime-kapatildi-twitter-dan-erdogan-in-fotografi-paylasildi-614036-1.

kayyum-darbesi-yapilan-belediyelerin-siteleri-erisime-kapatildi-twitter-dan-erdogan-in-fotografi-paylasildi-614037-1.

İlgili Haberler