Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1,5 milyon liralık dava

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1,5 milyon liralık dava
Erdoğan, CHP liderine manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na dava açtı.

Erdoğan, kendisine, çocuklarına ve ailesine yönelik sözlerini gerekçe göstererek CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 1 milyon 500 bin lira değerinde manevi tazminat davası açtı.

DAVA KONUSU OLAN KONUŞMA

Kılıçdaroğlu, salı günü grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Senin çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün, yurt dışında, vergi cennetinde bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyor muydun?" demişti.

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etmişti:

" Sen misin yerli ve milli, ben miyim yerli ve milli? Bunun cevabını bekliyorum. Kaç milyon dolar paran var? Çıkar bakalım. Çıkacağız milletin önüne. Benim, çocuklarımın, dünürümün 1 dolar hesabını bulursan gel bana söyle. Senin kaç milyon dolar paran var bunu bir çıkar bakalım."

2013'TE DE 1 MİLYON LİRALIK DAVA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2013 yılında da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 1 milyon liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Kılıçdaroğlu, Brüksel'de katıldığı Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalistler ve Demokratlar İlerici İttifakı Grubu toplantısının ardından yaptığı konuşmada "Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Başbakanı katildir, Reyhanlı’da kanlı terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımızı Başbakan öldürtmüştür. Esad ile Erdoğan arasında ton farkı var" demişti.

Etiketler :