Askerlerde koronavirüs tespit edildi!

Askerlerde koronavirüs tespit edildi!
Burdur Valiliği, 58’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığında görev yapan askerlerde koronavirüs tespit edildiğini duyurdu. Testleri pozitif sonuç veren askerlerin tedavi altına alındığı açıklandı.

Burdur Valiliğinden yapılan açıklamada, “Testi pozitif çıkan askerler Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır” denildi.

Yapılan filyasyon çalışmasında pozitif vakalarla temaslı olan askerlerin, Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda izole edilmiş odalara alındığı belirtilen açıklamada; askerlerin birçoğunun koronavirüs belirtisi göstermedikleri ve genel sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

MSB'den açıklama

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) konuya ilişkin açıklamada bulundu. Bakanlığın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

58’nci P.Eğt.A.K.lığı/Burdur’da birliğine yeni katılan yükümlülerimizden 23’ünde  COVID-19 vakası tespit edilmiş, söz konusu personel ile teması olabileceği değerlendirilenler 12 Temmuz 2020 tarihinde KYK yurtlarında gözetim altına alınmıştır. Pozitif vaka tespit edilen personelimizde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Personelimizin durumu Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak yakından takip edilmektedir.

Etiketler :