AKP'li başkan şehit yakınını iki kez kovmuş

Biri şehit yakını iki kadın işçiyi makam odasında hakaret ederek sendikadan istifaya zorlayan AKP'li Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin'in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Aynı günün sabahında kalabalık bir işçi grubuna istifa baskısı yapan Şahin'in şehit yakını kadını 'çık dışarı' diyerek odasından kovduğu görüntülere yansıdı.

Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AKP'li Belediye başkanı Yaşar Şahin'in makam odasında 2 kadın çalışana sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı yaptığı anlara ait görüntü gündeme bomba gibi düşmüştü.

Başkan Yaşar Şahin'in zaman zaman "Ben dediğimi yaptırmazsam yaşatmam", "alçak", "terbiyesiz", "ulan" şeklinde hakaret ettiği işçilerden Sevinç Karaca’nın aynı zamanda 1996 yılında Hakkari Şemdinli'de şehit olan Jandarma Er Sezgin Karaca'nın da yengesi olduğu ortaya çıkmıştı.

Sevinç Karaca, 4 yıldır çalıştığı belediyedeki işinden AKP'li Başkan Şahin tarafından kovulunca hukuki süreç başlattığı öğrenilmişti.

Yaşar Şahin'in makam odasında çekilen ve kalabalık bir işçi grubunu istifaya zorladığı yeni bir görüntü ortaya çıktı. Aralarında şehit yakını Sevinç Karaca'nın da olduğu 20-30 kadar işçiyi makam odasında karşısına dizen Şahin, işçilere tek tek 'istifa etmeyi düşünüyor musunuz?' diye soruyor.

'Ben yönetemeyeceğim adamı atarım'

Bir hayli öfkeli olduğu gözlenen Şahin, işçilere hitaben "Ben yönetemeyeceğim adamı atarım, bu dik kafaları atacağım da zaten. Size bu güveni kim veriyorsa o başkanlarınızla çalışırsınız. Ben belediyeyi düzeltelim diyorum, adam gibi yönetelim diyorum pazarlık yapıyorsunuz." ifadelerini kullanıyor.

Şehit yakınını odasından kovuyor

Şehit yakını Sevinç Karaca'ya da aynı soruyu yönelten Şahin, 'İstifa etmeyi düşünmüyorum' yanıtını alınca 'Sen bu kadar delikanlıysan, ben o kadar enayi değilim' diyerek Karaca'yı odasından kovuyor.

Belediye başkanının danışmanından işçilere istifa mesajı

Şahin'in yüz yüze istifa baskısı yaptığı işçilere danışmanının mesaj atıldığı ortaya çıktı. Whatsapp gruplarından atılan mesajlarda
"Arkadaşlar sendikadan istifa edecek olanlar için yarın akşama kadar süre var. En son yarın akşam istifa çıktılarınızı getirir misiniz." ifadelerine yer verildi.