Adana Büyükşehir Belediyesi'nin eski borcu nedeniyle Zeydan Karalar'ın makam odası haczedildi

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin eski borcu nedeniyle Zeydan Karalar'ın makam odası haczedildi
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılından kalan 2 milyon 750 bin liralık borcuna karşılık Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın makam odasına haciz geldi.

Adana Büyükşehir Belediyesi 2016 yılında parke taşı döşeme ihalesi yaptı. İhale sonrası 2 milyon 750 bin lirayı tahsil edemeyen şirket, belediyeyi icraya verdi.

Ödeme yapılmaması üzerine icra görevlileri bugün belediyeye geldi. İcra müdürü ile birlikte gelen işçiler, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın makam odasındaki mobilyaları haczetti. Eşyalar, iki kamyonetle taşındı.

Üç yıl bekledikten sonra dördüncü yıl gelen hacze tepki

Karalar ise temmuz ayının üçüncü meclis oturumunda 2016 yılında kilit parke döşeme ihalesini alan şirketin üç yıl bekledikten sonra dördüncü yılda haciz göstermesine tepki gösterdi. Karalar, “Bugün bir haciz daha geldi, bunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. 2016’dan bugüne kadar parasını alamadığı nedeniyle bizim makam odamızı hacze gelmiş” diye konuştu.

Makam odasına ihtiyacı olmadığını vurgulayan Başkan Karalar, “Odada oturan, odada vakit geçiren bir yönetici olmadım hiçbir zaman. Genel olarak sahada olduğum için odaya ihtiyacım yok.” dedi.

"Şirket sahibi eski başkan Sözlü ile birlikte yargılandı; şimdi de rüşvetten yargılanıyor"

Karalar şöyle devam etti:

Aydın Prefabrik sahibi malum Ceyhan davasından önceki dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile birlikte yargılanan, 5 yıl hapis cezası alıp geri dönen ve tekrar rüşvet verme alma, ihaleye fesat karıştırma suçundan yargılanıyor. Bu davayı Türkiye’de bilmeyen kalmadı. Sonuçlarını yargıdan bekliyoruz. Ceyhan’da bir parke işi olmuştu ve çok tartışılan bir iştir. Yapılmadığı iddia edilen, yapılmadığı halde para ödenen bir iştir o. Ben bilirkişi raporunu okudum. Raporda ise ‘Bu iş yapılmamıştır ve iş yapılmadığı halde para ödenmiştir’ deniliyor. O şahıs bizi hacizle karşı karşıya bıraktı. Yaklaşık 30 milyon liraya yakın Adana Büyükşehir Belediyesi'nde iş yapmış bu firma. 20 milyona yakında belediye para ödemiş bu firmaya. Sadece 2020 yılında 6 milyon 400 bin lira önceden yapılan protokoller için ödeme yaptık bu güç koşullarda. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ne kadar çıkmazda olduğunu herkes biliyor. Firmanın toplam alacağı 5 milyon 800 bin lira

Etiketler :