8 Milyon Dolara Satacaklardı...

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İspanyol ressam Pablo Picasso'nun bir eserinin İstanbul'da kaçakçılar tarafından satışa çıkartıldığı belirledi.Polis ekipleri, şüpheliler A.O.(66) ve M.E.O.(28)'yu...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
8 Milyon Dolara Satacaklardı...

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İspanyol ressam Pablo Picasso'nun bir eserinin İstanbul'da kaçakçılar tarafından satışa çıkartıldığı belirledi.

Polis ekipleri, şüpheliler A.O.(66) ve M.E.O.(28)'yu belirleyerek teknik ve fiziki takibe başladı, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelilerle alıcı gibi buluşarak İspanyol ressam Pablo Picasso'nun 'Nude Dressing Her Hair' adlı eserini 8 milyon dolara satın almak için anlaştı.

Eserle birlikte tekrar buluşmaya gelen A.O. ve M.E.O. gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen 2 şüpheli sorgulanmak için Vatan Caddesi'nde bulunan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Arka tarafında çeşitli mühürler bulunan tablo, incelenmesi için Mimar Sinan Üniversitesi'ne gönderildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.