Dolar alacak dikkat! Dolar ve Euro fiyatları artacak mı? FED'in kararı ne olacak? FED faiz kararı yarın belli oluyor!

Dolar alacak dikkat! Dolar ve Euro fiyatları artacak mı? FED'in kararı ne olacak? FED faiz kararı yarın belli oluyor!
Yılın ikinci FED faiz toplantısı 21-22 Mart tarihlerinde yapılacak. Toplantıda alınacak faiz kararının basın açıklaması ile duyurulması bekleniyor. FED faiz kararı öncesi dolar ve euro fiyatlarında son durum merak konusu oldu. İşte FED faiz kararı öncesi 21 Mart 2023 Pazartesi gününün güncel euro ve dolar fiyatları... Dolar ve Euro yükselecek mi?

Yılın ikinci FED faiz toplantısı 21-22 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Toplantıda alınacak faiz kararının, toplantının ardından basın açıklaması ile duyurulması bekleniyor. FED faiz kararı öncesi dolar ve euro fiyatlarında son durum merak konusu oldu. İşte FED faiz kararı öncesi 21 Mart 2023 Pazartesi gününün güncel euro ve dolar fiyatları...

DOLAR NE KADAR?

Son kapanışını 19.0197 TL 'den yapan Dolar/TL kuru alış fiyatı 19.0073 liradan, satış fiyatı ise 19.0321 liradan işlem görüyor.

dolar-1.jpg

EURO KAÇ TL?

Yüzde 0.16'luk bir değişim yaşayan euro ise bugün yukarı ibreyi gösteriyor.

Bir önceki kapanışını 20.3807 TL'den yapan euro şu anda 20.3767 TL alış ve 20.3849 TL satış fiyatına sahip.

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? ABD FED faiz kararı ne olacak? Yılın ikinci toplantısı bekleniyor!

euro.jpg

FED FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK, SAAT KAÇTA?

Yılın ikinci FED faiz toplantısı 21-22 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Toplantıda alınacak faiz kararının, toplantının ardından basın açıklaması ile duyurulması bekleniyor.

dolar-2.jpg

FED FAİZ BEKLENTİSİ NE YÖNDE OLACAK?

FED faiz kararına ilişkin konuşan analistler, 22 Mart'taki toplantıda 50 baz puanlık faiz artışının yüzde 25 ihtimalle olasılık dahilinde olduğunu kaydederek, Powell'ın açıklamalarında konuya ilişkin ipuçları aranacağını vurguladı.

fed.jpg

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed'in gelecek üç toplantıda toplam 75 baz puan faiz artırabileceğinin öngörüldüğünü hatırlatan analistler, Powell'ın açıklamalarının yanı sıra cuma günkü tarım dışı istihdam verisinin de söz konusu beklentileri önemli ölçüde etkileyebileceğini kaydetti.

2023'ÜN İLK FED TOPLANTISI SONRASI FAİZ YÜKSELTİLDİ!

ABD'de görülen ekonomik sorunlar nedeniyle FED geçtiğimiz yıl peş peşe faiz yükseltme kararı almıştı. Bu sene de gerçekleştirilen ilk faiz toplantısında, faizler artırıldı.

fed-1.jpg

Etiketler :