Ukrayna Ordusu Teyakkuzda Hedef Donetsk

Ukrayna Ordusu Teyakkuzda Hedef Donetsk
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski dün yapılan toplantıda Ukrayna Ordusunun son durumu hakkında açıklamalar yaptı. Ordunun Donetsk bölgesine kitlendiğini aktaran Zelenski, Ukrayna Ordusunun teyakkuzda olduğunu söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenski, Ukrayna Başkomutanı, Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı’yla kritik bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Zelenski, sabah saatlerinde yapılan bu toplantıda temel olarak Donetsk bölgesine ve Ukrayna kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu her şeyin sağlanmasına odaklandıklarını belirtti.

Zelenski, açıklamasında şunları ifade etti: "İlk olarak askerlerle bir sabah toplantısı yapıldı. Başkomutan, Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı hazır bulundu. Temel olarak Donetsk bölgesine ve kuvvetlerimize ihtiyaç duydukları her şeyin sağlanmasına odaklanmak üzere kilit bölgelerdeki durumu ele aldık. Ayrıca Ukrayna Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki personel konularını da ele aldık."

DEVLET KORUMA DAİRESİ BAŞKANI DA DEĞİŞTİ

Zelenski dün Devlet Koruma Dairesi Başkanlığı’na Albay Oleksii Morozov’un getirildiğini açıklamıştı. Bir önceki Devlet Koruma Dairesi Başkanı Serhiy Rud, Ukrayna Güvenlik Servisi’nin (SBU) Zelenski’ye suikast planlayan iki kişiyi gözaltına almasının ardından görevden alınmıştı.

Kaynak:DHA