Sosyal Medya Fenomeni, Yasaklı Plajda Yakayı Ele Verdi

Sosyal Medya Fenomeni, Yasaklı Plajda Yakayı Ele Verdi
Sardinya'daki Pembe Plaj'a izinsiz giren sosyal medya fenomenine 1800 euro ceza kesildi, olay sosyal medyada geniş yankı buldu.

İtalya'nın Sardinya kıyısı açıklarındaki Pembe Plaj'a giren bir turiste yüksek bir para cezası kesildi. Dubai'de yaşayan ve sosyal medyada "Rogeria" olarak bilinen bir fenomen, koruma altındaki plaja giriş yapınca yetkililerin dikkatini çekti ve 1800 euro para cezası aldı.

İtalyan medyasının aktardığına göre, Rogeria, Budelli Adası'nda bulunan ve Spiaggia Rosa olarak bilinen bu eşsiz plaja yasa dışı yoldan erişim sağladı.

Sosyal medya fenomeni Rogeria, plaja giriş anlarını Instagram hesabında paylaşınca hızla dikkat çekti. Videoda, plajın pembe kumları üzerindeki ayak izleri ve arka planda Edith Piaf'ın La Vie en rose şarkısı duyuluyordu.

1156901-840157791.jpg

ADA SAKİNLERİ ŞİKAYET ETTİ

Sardinya'da Pembe Plaj'a izinsiz giren sosyal medya fenomenine, adanın sakinlerinin şikayeti üzerine harekete geçen yetkililer tarafından 1800 euro para cezası kesildi.

Cezayı içeren belge, kadının Dubai'deki evine gönderildi ve plaja ayak basması nedeniyle 300 euro, izinsiz tekneyle bölgeye girmesi sebebiyle de 1500 euro ödemesi gerektiği ifade edildi.

PLAJ 1990'DAN BERİ HALKA KAPALI

Pembe Plaj, 1990'lardan beri halkın girişine kapalı olan bir sahil şeridi olarak biliniyor. Ada üzerinde herhangi bir yerleşim yeri olmadığı için, ziyaretçilerin önceden izin alarak teknelerle yaklaşmaları ve plajın arkasındaki patikadan yürümeleri gerekiyor.

Kaynak:Independent Türkçe