İtalya Parlamentosunda Yumruklu Kavga: Milletvekili Sedye İle Çıkarıldı!

İtalya'nın parlamentosunda şiddetli kavga: Muhalefet partisi milletvekili yumruklandı, sedyeyle genel kuruldan çıkarıldı!

İtalya'da parlamentonun alt kanadı olan Temsilciler Meclisi'nde, iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında şiddetli bir kavga yaşandı. Olay, sağ koalisyon hükümetinin özerklik konusundaki bir kanun teklifinin tartışıldığı sırada patlak verdi.

Muhalefet partisi olan 5 Yıldız Hareketi'nin milletvekili Leonardo Donno, tepkisini göstermek amacıyla kanun tasarısının mimarı olan bir bakanın yanına giderek İtalya bayrağını açtı.

gverfgesd.png

YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU

Ancak bu hareket, iktidar partisi milletvekilleri tarafından sert bir şekilde karşılandı. Bazı milletvekilleri, Donno'ya yumruk atarak saldırdı.

Sosyal medyada dolaşan videolar, Donno'nun aldığı darbeleri ve yere düşüşünü gözler önüne serdi.

ekran-alintisir54we3r54e.png

SEDYE İLE ÇIKARILDI

Milletvekillerinin kavga ederken araya girenler tarafından ayrılması sağlandı. Yere düşen Donno, sedye ile genel kuruldan çıkarılarak tedavi edilmek üzere revire götürüldü.

Temsilciler Meclisi Başkanı Lorenzo Fontana, kavga ile ilgili tüm görüntüleri detaylı bir şekilde incelemek üzere toplattı ve oturumu yarına erteledi.

fcewdrfwe.png

M5S'nin lideri Giuseppe Conte, sosyal medya platformları üzerinden yaptığı açıklamada, "Meloni iktidarının sıralarından şiddet görme noktasına geldik. Bakan Calderoli'ye üç renkli bayrağımızı getirdiği için Leonardo Donno'ya saldırdılar çünkü Meloni, Salvini ve Tajani'nin imzaladığı İtalya'nın ayrılması anlamına gelen özerklik yasasına 'hayır' diyoruz. Milletvekilimiz sedye ile genel kuruldan çıktı. Elinizi üzerimizden ve bayrağımızdan çekin. Utanın." ifadelerini kullandı.

Kaynak:AA