İsrail Lüban'a Saldırdı, Ölü ve Yaralılar Var!

İsrail Lüban'a Saldırdı, Ölü ve Yaralılar Var!
İsrail Lübnan'ın güneyine hava saldırısı gerçekleştirdi. Son bilgilere göre saldırı sonucu 5 kişi öldü 3 kişi ise yaralandı. Hizbullah ise İsrail'in sınır hattında yer alan askeri hedeflerine 2 saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

İsrail ile Hizbullah arasında 8 Ekim 2023'ten bu yana sınır hattında yaşanan çatışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz ay İsrail ordusuna ait savaş uçakları, Lübnan'ın güneyindeki 4 noktayı en az 13 defa vurdu.

Bugün yapılan açıklamada Lübnan resmi ajansı NNA'nın haberine göre, İsrail'e ait insansız hava araçları (İHA), Bint Cibeyl ilçesinde bir motosikleti hedef aldı. Saldırıda 1 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.

İlçe merkezindeki Salah Gandur Hastanesi yakınında düzenlenen saldırıda 2 sivil hayatını kaybetti, 2 sivil yaralandı.

HİZBULLAH HAREKETİ'NDEN KARŞI SALDIRI

Hizbullah ise İsrail'in sınır hattında yer alan askeri hedeflerine 2 saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Hizbullah Hareketi'nden yapılan açıklamaya göre, İsrail'in Lübnan'ın güneyine düzenlediği hava saldırısında Muhammed Hüseyin Baydan adındaki mensubunun hayatını kaybettiği aktarıldı.

İsrail ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den beri yaşanan çatışmalarda 320 Hizbullah mensubu, 63 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 Hamas, 15 İslami Cihad mensubu ile 14 İsrail askeri ve 10 İsrailli sivilin öldüğü duyurulmuştu.

Kaynak:AA