İsrail Hamas Lideri'nin Kız Kardeşini Öldürdü

İsrail Hamas Lideri'nin Kız Kardeşini Öldürdü
İsrail ordusunun Şati ve Darac Tuffah'a saldırısında Hamas siyasi lideri İsmail Haniye'nin ailesinden aralarında kız kardeşinin de olduğu en az 10 kişinin öldürüldüğü açıkladı.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları 263. gününde devam ediyor. Son olarak, İsrail'in gece düzenlediği hava saldırıları, Gazze Şeridi'nin batısındaki Eş-Şati Mülteci Kampı'nda büyük bir yıkıma ve trajediye yol açtı. Bu saldırılarda, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye'nin kız kardeşi de hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Hamas tarafından kullanıldığını iddia ettiği iki binaya saldırdığını duyurdu. Saldırıda öldürülenler arasında Hamas militanları da bulunuyor. Hamas ise saldırı sonucunda Haniye'nin ailesinden en az 10 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

İSRAİL BM OKULUNU HEDEF ALDI

Ayrıca, İsrail'in Darac Tuffah bölgesine düzenlediği saldırıda, BM yönetimindeki iki okulun hedef alındığını ve aynı aileden sekiz kişinin öldüğünü açıkladı.

Hamas'ın sivil savunma birimi Mahmud Basal, İsmail Haniye'nin öldürülen kız kardeşinin adını Zahr Haniye olarak verdi ve ölenlerin naaşlarının El Ahli hastanesine kaldırıldığını belirtti. Ancak, bazı ölülerin halen enkaz altında olabileceğini ve kurtarma ekiplerinin gerekli ekipman eksikliği nedeniyle bu kişilere ulaşamadığını ifade etti.

Bu son saldırılar, Ramazan Bayramı'nda bayramlaşmaya giden ve İsmail Haniye'nin ailesinden birçok kişinin bulunduğu aracı hedef aldığı saldırıyı hatırlattı. Haniye'nin üç oğlu ve dört torunu saldırılarda hayatını kaybetmişti.

Kaynak:Dış Haberler