Her Yıl En Az 1 Milyon Stajyer Kampanyası

Her Yıl En Az 1 Milyon Stajyer Kampanyası
Çin İnsan Kaynakları Bakanlığı, 2024 ve 2025 için yılda en az 1 milyon stajyer pozisyonu sağlayacaklarını duyurdu. Ayrıca, üniversiteden yeni mezun olanlar için 10 milyondan fazla iş imkanı sunan bir iş arama kampanyası başlatıldı.

Çin devlet medyasında yer alan bir habere göre, Çin İnsan Kaynakları Bakanlığı, şirketler ve kamu kurumlarının 2024 ve 2025 yılları için her yıl en az 1 milyon stajyerlik pozisyonu sunacaklarını duyurdu.

Ayrıca, Çin İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 11 Haziran itibarıyla üniversiteden yeni mezun olanlar için 10 milyondan fazla iş imkanı yaratmayı hedefleyen 100 günlük bir iş arama kampanyası başlattı.

Kampanyanın ilk haftasında dört adet çevrimiçi istihdam merkezi faaliyete geçecek ve bu çerçevede 26 bin görevli, internet, sağlık, finans, enerji ve üretim gibi alanlarda 259 bin iş fırsatı sunacak. Farklı çevrimiçi platformlar, gerçek zamanlı iş bulma konusunda bilgi yaymak, istihdam merkezlerini düzenlemek ve iş arama sürecine ilişkin konferanslar düzenlemek için kullanılacak.