Beyazların Zulmü Bitmiyor! Evlat Edindikleri Siyahi Çocukları 'Köle' olarak Kullandılar

Beyazların Zulmü Bitmiyor! Evlat Edindikleri Siyahi Çocukları 'Köle' olarak Kullandılar
ABD'nin Batı Virginia eyaletinde çift, beş siyahi çocuğu ahırda köle olarak tutmakla suçlanıyor. Yetkililer çocukları yeterli yiyeceğin olmadığı bir ahırda kitli halde bulduklarını belirtti.

ABD'nin Batı Virginia eyaletinde yaşayan bir çift, evlat edindikleri beş siyahi çocuğu evlerinin ahırında "köle olarak" tutmakla suçlanıyor.

Savcılar, 62 yaşındaki Jeanne Whitefeather ve 63 yaşındaki Donald Lantz'a insan kaçakçılığı, çocuk ihmali, kölelik ve zorla çalıştırma gibi ağır suçlamalar yöneltiyor. Çiftin, komşular tarafından çocukların ahırda kilitli tutulduğu ve dış dünyaya izole edildiği iddia ediliyor.

skynews-west-virginia-children-6590978.jpg

ÇOCUKLARI AHIRA KİTLEMİŞLER

Yetkililer, ekim ayında bir sosyal yardım kontrolü sırasında çocukları çiftin evindeki bir ahırın içindeki küçük bir odada kilitli halde buldu.

İddianamede belirtilene göre, sosyal yardım kontrolü sırasında çocukların küçük bir odada kilitli halde bulunduğu ortaya çıktı. Yetkililer, çocukların temel ihtiyaçları olan su, banyo ve yeterli yiyeceğin sağlanmadığını belirtiyor.

4a4acbfd6997002f4e453c23d87f738a.jpg

Mahkeme yargıcı, "Bu çocukların ırkları nedeniyle hedef alındıkları ve köle olarak kullanıldıkları gerçeğiyle karşı karşıyayız" dedi.

Ancak suçlamaları reddeden çift, gözaltına alındı.

806x378-white-couple-in-west-virginia-charged-with-adopting-5-black-children-using-them-as-slaves-1719553214324.jpeg

Kanawha İlçesi Şerif Departmanı, olaya dair yaptığı açıklamada, "Çocukların ahırdan kendi başlarına çıkmak için hiçbir yolu, akan suları, banyo olanakları ve yiyecekleri yoktu." ifadesini kullandı.

Kaynak:AA