Mansur Yavaş dönemi resmen başladı: Çalışanlara böyle seslendi

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP adayı Mansur Yavaş, görevi Mustafa Tuna'dan devraldı.

31 Mart seçimlerinin üzerinden 8 gün geçti. Millet İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş yüzde 50.93 oy alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

YAVAŞ: DARISI İSTANBUL'UN BAŞINA

AKP’nin tüm oyların yeniden sayılması için yaptığı itirazı reddinin ardından Mansur Yavaş bugün İl Seçim Kuruluna giderek mazbatasını aldı.

Ankara Adliyesinde mazbatasını aldıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, hizmetlerde adalet ve liyakatı ön planda tutacaklarını söyledi. Ankaralıların Ankara’da yaşamaktan keyif alacaklarını belirten Mansur Yavaş, “Bugün mazbatamızı alıp görevimize başlayacağız. Ankara halkı 5 yıllığına bizi görevlendirdi, buna layık olmaya çalışacağız. Ankara’yı huzur ve bereketin başkenti yapacağız. Gelişmiş ülkelerin başkentleri ile yarışan bir Ankara’yı hep birlikte başaracağız. Ankaralılar da Ankara’da yaşamaktan daha fazla keyif alacaklar. Seçim bitti, seçimde olanlar geride kaldı. Bizde kin, husumet, garez yok. Ne çalışanlar ne de oy vermeyenler açısından bir ayrım söz konusu değil. Eşit bir şekilde hizmet vermeye çalışacağız. Hizmetlerimiz esnasında adalet ve liyakat ön planda olacak. Darısı İstanbul için olsun” diye konuştu. 

aw670103-01.jpg

GÖREVİ DEVRALDI

Yavaş, mazbatasının ardından görevini AKP'li Mustafa Tuna'dan görevi devraldı. Yavaş, Tuna'yı kapıya kadar uğurladı.

Önce Anıtkabir'i ziyaret edeceklerini belirten Yavaş, ardından da belediye binasına kadar yürüyeceklerini dile getirdi.

Çalışmalarına yarın başlayacağını bildiren Yavaş, şunları kaydetti:

"Mesai arkadaşlarımın hiçbirisinin tedirgin olmasına gerek yok. Bütün seçim kampanyası boyunca söylediğimiz, 6 milyon insandan nasıl vergi alıyorsak, eşit şekilde hizmetleri kimin kullandığına bakmadan, bundan sonra aynı şekilde kimseyi ötekileştirmeden bütün Ankara'yı kucaklayacağız. Oy versin ya da vermesin bugünden itibaren herkesin belediye başkanı oluyoruz. Geçmişte söylenenler geçmişte kalmıştır. Bundan sonra hep önümüze bakacağız. Verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışacağız. Allah nasip ederse verdiğimiz sözlerin hepsini tutarak Ankara'yı, Cumhuriyetimizin başkenti, Mustafa Kemal Atatürk'ün başkentine yakışır şekilde, dünya başkentleriyle yarışır bir Ankara yapmak için, bütün hemşerilerimizle, iktidar muhalefet demeden el biriliğiyle, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, üniversiteler ve personelimizle birlikte inşallah ortak akılla yönetmeye başlıyoruz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun."

20190408-2-35871846-43370878.jpg

0a4b5ec1-0ad7-4336-8e02-c7f3540f2a8e.jpg