Kılıçdaroğlu: Varlık kuyruğu olsa başında sen olurdun

Kılıçdaroğlu: Varlık kuyruğu olsa başında sen olurdun
Millet İttifakı'nın Bursa'daki ortak mitinginde konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın tanzim sözlerine göndermede bulundu. Kılıçdaroğlu, "Varlık kuyruğu olsaydı başında sen olurdun' dedi.

Millet İttifakı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılımıyla ortak miting düzenliyor. Mitingde konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın tanzim satışa ilişkin sözlerine göndermede bulundu. Kılıçdaroğlu, "Varlık kuyruğu olsaydı başında sen olurdun" dedi. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle:

"Diyorlar ki 'beka sorunu' var. Beka sorunu var demek, Türkiye'nin geleceği yok anlamına gelir demektir. Sizin Türkiye'den haberiniz bile yok. Türkiye bölgesinin en güçlü devletlerinden birisidir. Her hangi bir beka sorunu yok. Türkiye üretimden kaparılmadığı sürece hiçbir beka sorunu yoktur. Bunu söyleyenler vatandaşı korkutmak istiyor.

AKP'ye oy veren kardeşlerim vicdanlarına şu soruyu sormak zorunda; 70 milyar dolar fabrikaları sattın, 500 milyar dolar borçlandın. Bizi neden soğan kuyruğuna mahkum ettin? Buna varlık kuyruğu dediler. Bir varlık kuyruğu olsa o kuyruğun başında sen olurdun. Ben seni bilmez miyim?"

 

Etiketler :