İmamoğlu'ndan YSK'ya: Şiddetle reddediyorum

Resmi olmayan sonuçlara göre İBB'nin yeni başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medyadan açıklama yaptı. YSK'ya seslenen İmamoğlu, "Başka bir alternatifi şiddetle reddediyorum" dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre İBB'nin yeni başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. 31 Mart'ın üzerinden 12 gün geçmesine karşın İmamoğlu'na mazbatası henüz teslim edilmedi. AKP tarafından gündeme getirilen İstanbul'da yeniden seçime ilişkin İmamoğlu YSK'ya çağrıda bulundu, 'Başka alternatifleri şiddetle reddediyorum" dedi. İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

 "Ekonomik travmayı herp birlikte yaşıyoruz. Uluslararası meseleler canımızı sıkıyor. Rusya ve ABD ile ilişkiler gündem dışında tutuluyor.İBB'deki bazı uygulamaları takip ediyor ve denetliyoruz.Söylüyorum, AK Partili hemşehrilerimi ahlakları ile kucaklayacağım. Bunun dışında kimse bizden başka hamle beklemesin.

Maltepe açıklaması

YSK'ya sesleniyorum. 12  gündür Maltepe'de oylar sayılıyor. Hedefiniz nedir?  12 gündür sürdürmenin anlamı yok. Sonuç ortaya çıkacak. Bu geciktirmenizin hiçbir anlamı yoktur.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bu uygulama bir ilk

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Büyükçekmece'de yaşanan bir ilk. Suç şahsilik taşıyorsa buyruyn yapın. Eğer orada ilçe nüfus müdürü suçlanacaksa buyrun yapın. Bir seçimi şaibe altında bırakırsanız, insanları rencide ederseniz Türkiye'nin geleceğine şimdiden gölge düşürmüş olursunuz. Kimse makamı mülkü sanmasın.Size oy veren insanları rencide ediyorsunuz. Uluslararası toplum burada seçilen insanların meşruluğunu kabul etmez.

"Başka bir alternatifi şiddetle reddediyorum"

Son olarak YSK'ya seslenmek istiyorum. Başka bir alternatifi şiddetle reddediyorum.İstirham ediyorum, göreve başlamak istiyorum. Göreve başlamak için enerjik bir şekilde bekliyoruz. Çocuklarımızı, geleceğimizi, bilimi, aklı düşünelim. Boş işlerle uğraşmaktan bu millet yoruldu. El ele kol kola millete nasıl hizmet edilir nunu düşünelim. Gençlerimiz bizden bunu bekliyor. Geleceğe umutla bakabilmeyi istiyor. YSK'ya tekrar sesleniyorum. Lütfen seçimin meşruluğunu tartışmaya açmayın." dedi.