İmamoğlu uydurma haber yapanlarla ilgili açıklama yaptı

İmamoğlu uydurma haber yapanlarla ilgili açıklama yaptı

Ekrem İmamoğlu, bir otelde STK temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderleriyle buluştu. Mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, konuşmasına ait videoyu keserek sosyal medyada kişiye dava açmayacağını söyledi.

31 Mart seçimlerinde halkın oylarıyla İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, katıldığı programdaki konuşmasına ilişkin sosyal medyada yer alan videoyla için, “O yalan paylaşımı yapan kıza kolaylıkla dava açabilirdim, açmayacağım ama her gün anlatacağım. Niye? İnşallah utanır diye. İnşallah o güzel kızımızın ailesinden birisi onu bu yanlıştan çevirir, uyarır” dedi.

İki gün önce katıldığı televizyon programındaki açıklamalarına değinen İmamoğlu, “Toplumu aldatan siyasiler, televizyon programında söylediğim bir cümlenin, bir kısmını kesip, sözüm ona beni terör örgütleriyle ilişki kurdurma adına, söylediğim sözü başka şekilde kullanarak koca koca siyasiler, bakan, milletvekili vesaire… Aralarında hukukçu ve profesörlerin de olduğunu söylediler bana. Utanç verici bir şey. Bu millettin vicdanını, ahlakını bu tarz yalanlarla yanıltabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Hiç inanmıyorum. Ama iftira ile bir kısım insanımızın aklına kötülük sokabilirsiniz” diye konuştu.

Dün bir esnafla yaşadığı tartışmayla ilgili konuşan İmamoğlu, şunları söyledi:

BUZLARI ERİMEYE ÇALIŞTIM AMA BENİ DİNLEMEDİ

Bir gencimizle karşılaşıyoruz. ‘Sen’ diyor, ‘Terör örgütleriyle bu şehri yöneteceksin.’ Dedim ki, ‘Bu yanlış bir ifade güzel kardeşim. Gel dinleteyim diyorum’ dinlememekte ısrar ediyor. Üzüntüyle kardeşim gibi görerek, Türk toplumunda vardır bu, Avrupa’da yapılmaz ama biz de vardır. Eğer evrensel bakarsak belki yanlış yapmış olabilirim ama bizim millette dokunmak vardır yani. Bizim millette dokunuş samimiyettir. Ben de elimi yüzüne tutarak ‘Bak ne olur aldanma’ diye teselli etmeye, uyandırmaya çalıştım. Aslında kalbinin etrafındaki o buzlaşmış yapıyı eritmeye çalıştım ama dinlemedi beni. O kadar üzüldüm ki…

LEKE ATINCA MERTEBELERİ HIZLA ÇIKIYORSUN

Ama bunun esas üzücü tarafı, bir yöneticinin ‘Tokat attı, yok bilmem ne yaptı, şunu yaptı, bunu yaptı…’ Bu ne biliyor musunuz? Bu siyasi anlayışta şöyle bir şey gelişti. Karala, leke at, ne kadar bunu yaparsan bir de işin içine affedersiniz yalakalık katarsan siyasi mertebeleri hızla çıkıyorsun. Gerçekten AK Parti içinde iyi işler yapan ve iyi işler yapmak isteyen tanıdıklarım ve dostlarım da var ama onlara söyledim, sizin döneminiz bitti. Niye bitti? Çünkü belli ki bu parti artık size görev vermez. Kime verir? En güzel lekeyi atana verir, televizyonda en kirli konuşmayı yapana verir.

HER GÜN ANLATACAĞIM

 (Sosyal medyada kesilerek paylaşılan video) O yalan paylaşımı yapan kıza kolaylıkla dava açabilirdim, açmayacağım ama her gün anlatacağım. Niye? İnşallah utanır diye. İnşallah o güzel kızımızın ailesinden birisi onu bu yanlıştan çevirir, uyarır. ‘Bak kızım bu yalan bir şey, yanlış bir şeyi yayıyorsun. En büyük günah kardeşim ya, ramazan ayındayız.’ Keşke bu tarz olayların yaşanmadığı bir süreç olsaydı.

AA