İlker Başbuğ'dan seçim açıklaması

İlker Başbuğ'dan seçim açıklaması
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ oyunu Kadıköy'de kullandı.

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, eşi Sevil Başbuğ ile birlikte oyunu kullanmak için Kadıköy’de bulunan Kalamış Şehit Murat Özyalçın İlkokulu’nda geldi.

Oy kullanmadan önce vatandaşlarla selamlaşan Başbuğ, ardından 2105 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Başbuğ çıkışta da vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlarla sohbet eden Başbuğ, seçimin hayırlı olması dileğinde bulunarak okuldan ayrıldı.

 


Türkiye bir seçimi daha arkasında bırakıyor. Tabi bu sürece baktığımız zaman. Bir seçim kampanyası süreci var. Öyle bir kampanya süreci yaşadık ki toplumun büyük bir kısmı bu seçim kampanyasının bir an önce bitmesini arzuladı. Tabi Türkiye gerçekten cumhuriyet tarihinin en zor dönemlerinden birisini geçiriyor. Özellikle içeriye baktığımızda ekonomik sıkıntılar. Dışarı sorunlara baktığımız zaman terör, dış ilişkiler var. Ümit ediyoruz ki bu seçim sonuçları Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı bu ciddi sorunlara daha gerçekçi, daha rasyonel bakış ortamının yaratılmasına olanak sağlar. Hayırlı olsun.

 

Etiketler :