Halk TV Canlı Yayın
Göksu'dan İmamoğlu'na 'muğlak' yanıt
Geçtiğimiz günlerde Mehmet Tevfik Göksu, İmamoğlu hakkında Yunan kökenli olduğu imasında bulununca tepki çekmişti. İmamoğlu'nun açıklamasına 'muğlak' bir yanıt veren Göksu, cevabını sosyal medya hesabından paylaştı.

İstanbul'un seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’ye konuk oldu. Canlı yayında Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir iftar programında hakkında Yunan kökenli olduğu imasında bulunan AKP’li Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya çok sert tepki göstermişti.

Ahmet Hakan’ın İmamoğlu’nun İBB Başkanlığı’nın Yunan basınında konu olduğunu hatırlatması üzerine stüdyoda ortam gerilirken; Mehmet Tevfik Göksu’nun sözlerini işaret eden İmamoğlu; “aklı kıt ve cahil bir belediye başkanı” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Mehmet Tevfik Göksu şu ifadeleri kullandı:

"CHP adayının hakkımdaki sözleri için tek söyleyeceğim Kabalık, zayıf kişiliklerin güç taklididir. Taklidin eninde sonunda varacağı noktayı da tüm Türkiye dün gece hep birlikte görmüş olduk."