Erdoğan: Türkiye ekonomisinin sorumlusu benim

Erdoğan: Türkiye ekonomisinin sorumlusu benim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin ekonomisinin sorumlusu benim. Yerel yöneticilerin yapacağı hiçbir şey yok" dedi.

Ankara mitinginde konuşan Erdoğan, 17 yıldır iktidarda olmasına karşın ekonominin iyileşmesi için yine seçim sonrasını işaret etti. Erdoğan seçimden sonra yapısal reformları süratle gerçekleştireceklerini iddia etti. Erdoğan'ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

"Haymana’ya içinde konferans, spor salonu ve kütüphane, gençlik merkezi gibi hizmet birimlerinin olacağı bir aile yaşam merkezi yapacağız. İlçemizi bir cazibe merkezi haline dönüştüreceğiz.
Bio enerji tesisi kuracağız. Küçükbaş damızlıklar için hayvan başına 25 TL destek ödemesine ek olarak damızlık olarak sürüye katılan her bir hayvan için 100 TL destek vereceğiz. Hedefimiz küçükbaş hayvan varlığımızı 84 milyona yükseltmektir.

Haymana aynı zamanda bir tarım şehri. Çiftçilerimizin yaşadığı sıkıntıları biliyoruz.

Kur, faiz, enflasyon şer üçgeninde yaşananlar çiftçilerimizi olumsuz etkiliyor.
Geçtiğimiz hafta sonu yine benzer girişimde bulundular. 2 gün içinde bu saldırıyı boşa çıkardık. Seçimden sonra yapısal reformları süratle gerçekleştireceğiz.

Pazar günü yerel seçim, belediye seçimi yapıyoruz. Türkiye’nin ekonomisini belediye başkanlarının düzeltme şansı var mı? Türkiye’nin ekonomisine yön verme şansı var mı? Belediyelerin çoğu batık. Personllerin maaşını ödeyemiyor. Türkiye’nin ekonomisinin sorumlusu benim. Şu anda devletin başında kim var? Tayyip Erdoğan var, 14 tane bakanı var. Yerel yöneticilerin yapacağı hiçbir şey yok. Ne söylüyorlarsa yalan.
Ankara’ya bir aday gönderdiler. Adam sahte senetlerle dolanıyor.

Sizlere afaki, belirsizlik bir gelecekten bahsetmiyorum. Seçimlerden sonraki birkaç ay içinde tüm bu adımları atmış, hasılasını da toplamış olacağız.

Nasıl 15 temmuz’da milletimizin istiklaline yönelik darbe girişimine canımız pahasına birlikte mücadele ettiysek ekonomi konusunda da aynısını yapacağız."

'TÜRKİYE'NİN EKONOMİSİNİN SORUMLUSU BENİM'


Ekonomi üzerinden mesajlar veren Erdoğan, "Doların 7 lirayı aştığı, faizlerin yüzde 40'ları geçtiği bir dönem yaşadık. Hemen tedbirimizi aldık, kontrolü sağladık. Ekonomimizi yeniden rayına sokacak adımları attık. Geçtiğimiz hafta sonu yine benzer bir girişimde bulundular. 2 gün içinde bu saldırıyı boşa çıkardık. Seçimden sonra ekonomimizi bu tür saldırılara karşı daha güçlü hale getirecek yapısal reformları süratle gerçekleştireceğiz" dedi.

Erdoğan, "Pazar günü yerel seçim yapıyoruz. Türkiye'nin ekonomisini belediye başkanlarının düzeltme şansı var mı? Ekonomide belediye başkanının etkisi var mı? Belediyelerin çoğu şu anda batık. Türkiye'nin ekonomisinin sorumlusu benim. Yerel yöneticilerin yapacağı hiçbir şey yok" ifadesini kullandı ve şöyle devam etti:

"Yatırıma, üretime, büyümeye, istihdama destek verecek bir ekonomik yapının inşası için çok önemli adımlar atacağız. Sizlere afaki, ucu açık, belirsiz bir gelecekten söz etmiyorum. Seçimlerden sonraki birkaç ay içinde tüm bu adımları inşallah atmış olacağız. Yarın cuma öbürsü gün cumartesi iki gün var sandığa gitmeyenleri de alıp sandığa götüreceksiniz."

 

Etiketler :