Halk TV Canlı Yayın
Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ortak yayın tarihi belli oldu
Engin Altay ve Mahir Ünal, İmamoğlu- Yıldırım ortak yayını ile ilgili açıklama yaptı. 16 Haziran 2019 pazar günü saat 21.00'de canlı yayında bir araya gelecekler. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun televizyonda ortak canlı yayına çıkması konusu gündemde.

Yayının tarihi ve saati başta olmak üzere ortak canlı yayının ayrıntıları için AKP ile CHP arasında yeni bir görüşme gerçekleşti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, planlanan yayın için bayram öncesi yaptıkları telefon görüşmesinin ardından ikinci kez yine telefonda görüştü.

İki ismin bazı detayları netleştirdiği, bunun yanında bazı pürüzlerin olduğu ve bunlarla ilgili karşılıklı önerilerin sunulduğu belirtildi. Ünal ve Altay'ın yayın konusunda açıklama yaptı.

Mahir Ünal şöyle konuştu:

''Engin Altay Bey ile yürüttüğümüz çalışmalar tamamlanmıştır. Mutabık kaldığımız protokolü paylaşacağız. 23 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Sayın Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 pazar günü saat 21.00'de canlı yayında bir araya gelecekler. Yayın herhangi bir kanalda değil tüm kanallarda yayınlanacak şekilde ortak yayınla gerçekleşecektir. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecektir.'' dedi.

CHP’li Engin Altay ise, “Program eşit süre ve eşit soru ilkesi şeklinde gerçekleşecek. Canlı yayın İstanbul Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak” ifadesini kullandı. 

PROTOKOL METNİ

whatsapp-image-2019-06-10-at-13-56-01.jpeg

İMAMOĞLU SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLAMA YAPTI

Halkın oylarıyla seçilen fakat mazbatası elinden alınan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın ortak yayın ile ilgili yaptığı açıklamadan sonra sosyal medya hesabından açıklama yaptı. "Sizinle İstanbul'u konuşmaktan büyük keyif alacağım." diyen İmamoğlu aynı zamanda da rakibi Binali Yıldırım'a başarılar diledi.

 

İlgili Haberler