3 büyükşehirde AKP'ye şok!

3 büyükşehirde AKP'ye şok!
Yerel seçimlerin en kritik illerinden olan İstanbul, İzmir ve Ankara'da AKP büyük şok yaşadı. Erdoğan da balkon konuşmasında bu 3 ile hiç değinmeyerek CHP'nin zaferini kabul etmiş oldu.

Yerel seçimin oy depolarında AKP büyük şok yaşadı. 3 büyükşehiri kaybeden AKP'de Erdoğan da balkon konuşmasında bu 3 ile hiç değinmeyerek CHP'nin zaferini kabul etmiş oldu. Şuana kadaer ortaya çıkan verilere göre AKP 25 yıldır yönettiği İstanbul ve Ankata'yı ana muhalefet partisi CHP'ye karşı kaybetti.

ANKARA'DA MANSUR YAVAŞ KAZANDI

Ankaralı seçmenler tercihini yaptı. Yaklaşık 3 milyon 922 bin seçmen Ankara'da oylarını kullandı. Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş kazandı.

Sandıkların kapanmasının ardından oy sayımına geçildi. Ankara genelinde saat 00:42 itibariyle sandıkların yüzde 92,4'ı açıldı.

CHP     50.62 %     MANSUR YAVAŞ
AKP     47.20 %     MEHMET ÖZHASEKİ

İZMİR'DE FARK BÜYÜK

Sandıkların kapanmasının ardından oy sayımına geçildi. İzmir genelinde saat 17.45 itibariyle sandıkların yüzde 92.2'si açıldı. Toplam sandık 10 bin 161, açılan sandık sayısı ise 9365.  

Açılan sandıklardan gelen sonuçlara göre;

Mustafa Tunç Soyer % 58.06

Nihat Zeybekçi % 38.49

İzmir'de Millet İttifakı'nın adayı olarak seçime giren ve kazanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, partililerle seçim sonuçlarını izlediği ofisinde seçim mitinglerinde de sık sık kullandığı 'Çav bella' şarkısı eşliğinde zıplayarak dans etti. Bazı partililer de şarkıyı söyleyerek ve dans ederek Soyer'e eşlik etti. Soyer annesi Güneş Soyer'e sarıldı ve onunla kol kola girerek dans etti. Tunç soyer'in iki kızı da babalarına eşlik etti. Soyer'in zafer dansı partililer tarafından cep telefonlarıyla görüntülendi. 

İSTANBUL'DA İMAMOĞLU ÖNDE

AKP'nin kendi seçim sistemine göre İstanbul sonuçları:

2-141.jpg

AKP il başkanlığındaki bilgisayardan sızan son görüntülerde, CHP'nin 2 bin farkla öne geçtiği görülüyor... 

Sayılmayan oy sayısı 32 bin... 

gf.gif

AA'nın verilerine göre İstanbul'da son durum şu şekilde: 

istanbul-020.jpg

 

Etiketler :