Bu içecek en iyi uyku hapı yerine geçer…

Bu içecek en iyi uyku hapı yerine geçer…
Her insanın hızlı bir şekilde uykuya dalmak için kendi kanıtlanmış araçları vardır, ancak bunlar her zaman tam bir uykuyu garanti etmez. Bazı insanlar için iyi bir uykunun anahtarı fiziksel aktivite, bazıları için doğada yürüyüş, diğerleri için evcil hayvanlarla iletişim vb.

Gastroenterolog, hem çocuklara hem de yetişkinlere yardımcı olacak başka bir yönteme dikkat çekti. Derin uyku için en iyi içecek Doktor, "Yatmadan yarım saat önce bir bardak süt içmenizi tavsiye ederim. İçecek hafif bir yatıştırıcı görevi görür. Ancak kullanmadan önce hafifçe ısıtılırsa" diye vurguluyor doktor. Uzman, sütün "sihirli gücünü" yararlı bir madde olan triptofan içermesiyle açıklıyor.

sut.jpg

Daha hızlı uykuya dalmanıza ve daha iyi uyumanıza yardımcı olan melatoninin öncüsüdür.

Laktoza alerjiniz varsa süt nasıl değiştirilir? Ancak günümüzde birçok yetişkine laktoz alerjisi teşhisi konmaktadır. Bu nedenle süt onlar için uygun bir içecek değildir. Dr., bunun triptofan açısından zengin diğer yiyeceklerle değiştirilmesini öneriyor. Örneğin, muz. Çok besleyicidirler, sindirim sistemi tarafından iyi emilirler ve açlığı giderirler .

muz.jpg

Muz yüksek miktarda magnezyum ve potasyum içerir. Tüketimi, kalp kasının ve sinir sisteminin güçlenmesini garanti eder. Ayrıca doktor magnezyum içeren takviyelere dikkat edilmesini önerir.

Etiketler :