Çeşme de yanıyor: Otoyol trafiğe kapatıldı

İzmir Çeşme'de Alaçatı Barajı yakınlarında makilikte yangın çıktı. Alevlere havadan ve karadan müdahale edildi. Tunç Soyer, Alaçatı yangınının kontrol altına alındığını ekiplerin ise Zeytineli bölgesine yönlendirdiklerini söyledi. İzmir-Çeşme otoyolunun Uzunkuyu mevkii ise trafiğe kapatıldı.

İzmir'in Çeşme ilçesi Alaçatı Barajı yakınlarındaki makilikten, saat 13.45 sıralarında alevler yükselmeye başladı. İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 3 helikopter, 10 arazöz ve çok sayıda orman işçisi sevk edildi. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangına havadan ve karadan müdahale edildi.

Alaçatı yangını kontrol altında

İzmir Alaçatı yangınının kontrol altına alındığını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer duyurdu. Soyer, “Urla – Alaçatı arasında makilik alanda çıkan yangın, orman ve itfaiye ekiplerimizin müdahalesiyle kontrol altına alındı.Ekiplerin soğutma çalışmaları sürüyor. Bölgemizde şiddetli rüzgar yangın tehlikesini arttırıyor. Lütfen çok dikkatli olalım” açıklamasında bulundu.

'Ekiplerimizi Zeytineli çevresine yönlendirdik'

Soyer, “Çeşme Otoyolu’nun kuzey tarafındaki yangında soğutma çalışmaları sürüyor. Ancak otoyolun güney kısmına sıçrayan yangın Zeytineli çevresinde rüzgarın etkisiyle büyüdü. Ekiplerimizi, orman yangın söndürme ekiplerine takviye olarak buraya yönlendirdik” dedi.

Otoyol trafiğe kapandı

İzmir-Çeşme otoyolunun Uzunkuyu mevkii ise makilik alanda çıkan yangın nedeniyle trafiğe kapandı.

Kaynak:DHA

Etiketler :