1 aydır haber alınamayan genç drone ve helikopterle aranıyor

Erzurum'da okuyan Vedat Altun, çalışmak için Bodrum'a geldi. Burada kaybolan Altun'u bulmak için 50 kişilik bir ekip görevlendirildi. 26 yaşındaki gençten 6 Temmuz'dan beri haber alınamıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Ağustos 2022 17:21

Erzurum Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi Vedat Altun, yaz döneminde otelde çalışmak üzere Bodrum'a geldi. Bipolar bozukluğu olduğu öğrenilen Vedat Altun, 6 Temmuz'da Torba Mahallesi'nde çalıştığı otelden 'hava almaya çıkıyorum' diyerek ayrıldı, bir daha da dönmedi. Vedat Altun'dan haber alamayan ailesi Erzurum'dan Bodrum'a gelip, kayıp ihbarında bulundu.

bodrumda-kayip-universite-ogrencisi-dron-ve-helikopterle-araniyor-2-yeniden-2857-dhaphoto4.jpg

Arama başlatıldı

İhbarın ardından Altun için arama çalışması başlatıldı. Çevredeki güvenlik ve mobese kamerası kayıtları incelenmeye alındı. Mobese kayıtlarında, Altun'un en son Torba Kavşağı'nda görüldüğü tespit edildi. Ancak bu bölgede yapılan aramalardan sonuç alınamadı. Ailesi ve yakınları aynı kavşakta stant açıp, nöbet tutmaya başlamıştı.

bodrumda-kayip-universite-ogrencisi-dron-ve-helikopterle-araniyor-2-yeniden-2857-dhaphoto2.jpg

50 kişilik bir ekip arıyor

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı asayiş, trafik, istihbarat ve JASAT ekiplerinin dron ve kadavra köpeği destekli çalışmaları sürerken, aramalara Ankara'dan gelen Jandarma Arama Kurtarma ekibinin yanı sıra polis, AFAD, UMKE ve Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği ekipleri de destek vermeye başladı. Bunun yanı sıra havadan polis helikopteri de arama çalışmalarına katılıyor.

bodrumda-kayip-universite-ogrencisi-dron-ve-helikopterle-araniyor-2-yeniden-2857-dhaphoto3.jpg

Torba ve Kızılağaç bölgesinde yaklaşık 50 kişilik bir ekip, geniş bir alanda arama çalışmalarını sürdürüyor.

KAYNAK: DHA