Kılıçdaroğlu’na Tümüyle Karartma Başlatıldı!

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada BTK'ye tepki gösterdi. Yeni paylaşım yapan Kılıçdaroğlu "Karartma Altındayım" dedi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada BTK'ye tepki gösterdi.

Yurttaşlara gönderilmesi planlanan mesajın, BTK tarafından engellendiğini belirten Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoya "Erdoğan'ın zulmü ve yasakları varsa, benim de vicdanına güvendiğim halkım var. Beni ister sevin ister sevmeyin, ama bu videomu herkese yayın, gösterin, anlatın. EYT'den hakkını alamayanların ve sebebi ne olursa olsun bu ülkede mağduriyet yaşayan kim varsa hakkını geri vereceğim!" notunu düştü.

Yeni Tweet Geldi!

"Sürekli iftiralar, yalkanlar, sandıklarda tuhaflıklar, montaj videolar, ayrıca mobil ekranlarımızı yasaklamalar..." ifadelerini kullanan CHP lideri, şöyle devam etti:

"Şimdi de gazetecilere programımızı duyuracağım mesajı atamıyorum. Telekomünikasyon şirketleri gazetecilere SMS atmamı engelliyor. Soruyorum Erdoğan, seçime mi girmeyeyim? Bu mu istediğin? Türkiye'de seçim yapılamıyor. Korkak bu adam korkak. Ne istiyorsun bu ülkeden korkak adam!"

Yeni video paylaşan Kılıçdaroğlu: "Karartma altındayım" dedi ve şu paylaşımı yaptı:

FOX TV'de canlı yayına çıkan Kemal Kılıçdaroğlu kendisine getirilen yasaklar üzerine şu açıklamaları yaptı;

"Korktular, yasak getirdiler"

"Devlet dediğiniz kurum ayrıdır, parti ayrıdır. Bunlar devleti, parti devleti haline dönüştürdüler. YSK'yı devre dışı bırakıp BTK yasak getiriyorsa bu doğru değil, korkuyorlar. Gerçekleri halkın öğrenmesinden korkuyorlar. Gelirsem geçiş dönemi uygulayacağım dedim. Tüm çalışanlara sesleniyorum, sandığa gidin, oyunuzu Millet İttifakı'na vereceksiniz. Korktular, yasak getirdiler. Neden korkuyorsunuz? Erdoğan'ın yüreği varsa çıkar bunu bana sorar.

"Devletin kolonlarını çürüttüler"

İstedikleri kadar engellesinler bu halka tüm doğruları söyleyeceğim. Keşke beni de davet etseler televizyonlara. İktidardan gitmemek için bütün yolları deniyorlar. Tüm kurumları kontrol altına almışlar. Devletin kolonlarını çürüttüler. Bu kurumlar 1 kişinin değil 85 milyonun hakkını korur. Kaybedeceklerini biliyorlar. Halkın önüne çıkmak, hesap vermek zorundasınız. Hayatın tüm sıkıntılarını yaşıyor insanlar. Bu insanlara gerçeklere anlatmak lazım. İnsanlara farklı dünya anlatıyorlar, farklı şeyler söylüyorlar, montaj videoları izlettiriyorlar."

O Mesajda Ne Yazıyordu?

Kılıçdaroğlu videoda şunları kaydetti:

"Meydanlarda, televizyonlarda, gazetelerde uygulanan ambargolarla milletimize ulaşmamız engelleniyor. Bugün EYT konusunda yapacaklarımızı anlatmak için kısa bir mesaj gönderdik. Ancak BTK, bu kısa mesajımızı engelledi. Halkımızla buluşmamıza, size sesimizi duyurmamıza tahammül edemiyorlar. O mesajda şunu söylemiştim, EYT'deki çifte standart sona erecek. 8 Eylül 1999'da sigortalı olan emekliliğe hak kazanıyor ama bir gün sonrasında sigortalı olan tam 17 yıl sonra emekli olabiliyor. EYT'deki bu adaletsizliği bitireceğim. Vatanını seven sandığa gelsin."

"Herkesten Bir Ricam Var"

Kılıçdaroğlu videonun devamında "Bu videoyu izleyen herkesten bir istirhamım var" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu videonun altına videoyu indirebileceğiniz bir link bırakacağım. Şimdi herkes tüm rehberine bu videoyu göndersin. Saray'a inat tüm milletimize ulaşacağız. Unutmayın, birleşe birleşe kazanacağız."

Etiketler :