Sinan Ateş Cinayetinde Skandal! Adresi Tetikçiye Komiser Vermiş!

Sinan Ateş Cinayetinde Skandal! Adresi Tetikçiye Komiser Vermiş!
Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine dair soruşturma sürerken bir skandal yaşandı. Bu sabah biri komiser olmak üzere 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan komiserin Ateş'in tüm adres ve kişisel bilgilerini cinayet şüphelilerine gönderdiği ortaya çıktı. Öte yandan komiser Ateş cinayeti soruşturmasında aktif rol almış.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinin ardındaki sır perdesi 10 aydır aralanmadı. Cinayet soruşturması devam ederken skandal bir gelişme yaşandı.

Ankara Başsavcılığı’nın talimatıyla, biri komiser olmak üzere 2 kişi bu sabah gözaltına alındı. Gözaltı kararı ise dosyada, tetikçinin İstanbul’dan Ankara’ya Özel Harekat’ta görevli iki polis tarafından getirildiğinin anlaşılmasından sonra, ikinci bir polis skandalı yaşandığını ortaya çıkardı.

KOMİSER ATEŞ'İN BİLGİLERİNİ TETİKÇİYE ULAŞTIRMIŞ!

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre gözaltına alınan komiser M.E.A cinayetten sonra tetikçiyi kaçırdığı iddia edilen eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş’a, “Ateş’in, telefon numaraları, ev adresi, anlık konum bilgileri, eşi Ayşe Ateş'e ait adres ve telefon bilgileri, gittiği yerlerin neresi olduğu, sık sık gittiği arkadaşına ait ofisin adresi, kullandığı araçların marka, model ve plakaları gibi kişisel bilgilerini” sistemden sorgulayarak gönderdiği belirlendi.

sinan-atesin-ablasi-iceride-torbacilar-var-arkada-kimlerin-eli-var-bilmiyoruz.jpg

SORUŞTURMADA AKTİF OLARAK ROL ALMIŞ

Buna karşın M.E.A’nın Ateş cinayeti soruşturmasında aktif olarak rol aldığı anlaşıldı. M.E.A’nın dosyada aktif olarak görev aldığı sürede dışarıya bilgi sızdırıp sızdırmadığı ve delil karartıp karartmadığı da araştırılıyor.

BİLGİLER TOPLANDI, TETİKÇİYE ULAŞTIRILDI

Öte yandan M.E.A ile birlikte gözaltına alınan diğer kişiye de benzer suçlamalar yöneltildiği öğrenildi. Söz konusu kişinin de Ateş’in kişisel bilgilerini bir şekilde elde ederek Demirbaş’a bildirdiği, Demirbaş’ın da bu kişilerden aldığı bilgiyi, cinayeti organize etmekle suçlanan Doğukan Çep üzerinden tetikçiye ulaştırdığı ileri sürülüyor. Soruşturmada daha önce tetikçiyi İstanbul’dan Ankara’ya getirdikleri ortaya çıkan 2 polis tutuklanmıştı.

sinan-ates-cinayetini-sorusturan-polis-muduru-gorevden-alindi-terfi-gerekce-gosterildi.jpg

Etiketler :