Hafriyat Kamyonuyla Dehşet Saçtı! İstanbul'u Birbirine Katan Magandanın 3 Suç Kaydı Çıktı

MALTEPE'de denetim yapan polis aracına çarpıp kaçan hafriyat kamyonu şoförü Ataşehir'de yakalanarak gözaltına alındı. 14 araca çarpan sürücü, 9 kişinin de yaralanmasına neden oldu.

İstanbul'da gece meydana gelen olayda Sancaktepe Paşaköy TIR garajından babasına ait hafriyat kamyonunu çalan 22 yaşındaki Sezgin Açık adeta dehşet saçtı. Kendisine engel olmak isteyen babası İbrahim Halil Açık'ı darp ederek kamyonu çalan genç, ihbar üzerine bir süre jandarma ekipleri tarafından takip edildi. Jandarma ekiplerini bir süre sonra atlatmayı başaran Sezgin Açık, Pendik'te ortaya çıktı. Aracı hızla süren Sezgin Açık, polisi peşine taktı.

3 SUÇ KAYDI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Polis soruşturması sonucunda şüphelinin uyuşturucu madde bağımlısı olduğu, son bir yıl içinde 8 kez Erenköy Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesinde tedavi gördüğü belirlendi.

Şüphelinin daha önceden "Mala zarar vermek", "Trafik Güvenliğini tehlikeye atmak" ve "Kasten yaralama" suçlarından polise geliş kaydı olduğu tespit edildi. Şüpheliyle ilgili sorgulamanın cinayet büro amirliğinde devam ettiği belirtildi.

SANCAKTEPE'de, iddiaya göre uyuşturucu madde etkisinde olan Sezgin Açık, anne ve babasıyla tartışınca kendilerine ait hafriyat kamyonuna binerek ailesinin içinde bulunduğu araca çarpıp kaçtı. Sezgin Açık, kaçarken park halindeki araçlara da çarpınca polis ve jandarma ekipleri hafriyat kamyonunun peşine düştü.

Polisten Kaçan Hafriyat Kamyonu 14 Aracı Ufaladı

Yaklaşık 30 kilometre boyunca polis ve sivil araçlara çarparak kaçmaya devam eden Sezgin Açık, takip sırasında 3 polis memuru, 1 bekçi ve birçok vatandaşı yaraladı. Yaralanan 3 polis memuru ve bekçinin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Ataşehir'de ara sokak yakalanan kamyon sürücüsü gözaltına alındı.

Polisten Kaçan Hafriyat Kamyonu 14 Aracı Ufaladı

Olay, saat 02.00 sıralarında Anadolu Yakası'nda gerçekleşti. İddiaya göre, uyuşturucu madde etkisinde olan Sezgin Açık, Sancaktepe'de bulunan TIR garajında anne ve babasıyla tartıştıktan sonra kendilerine ait hafriyat kamyonuna binerek anne ve babasının içinde bulunduğu araca çarparak kaçmaya başladı.

Kurtköy istikametinden Maltepe sahil yoluna ilerleyen 34 FSP 614 plakalı hafriyat kamyonunu kullanan Sezgin Açık, önüne çıkan birçok araca çarparak ilerledi. Hafriyat kamyonuyla yaklaşık 30 kilometre kaçan Sezgin Açık, birçok polis denetim noktasında bulunan sivil ve polis araçlarına çarparak, Ataşehir istikametine devam etti. Yaşanan kazalarda 3 polis memuru, 1 gece bekçisi ve birçok sivil vatandaş yaralandı.

Polisten Kaçan Hafriyat Kamyonu 14 Aracı Ufaladı

2 POLİS MEMURU VE 1 BEKÇİ AĞIR YARALANDI

Hastaneye kaldırılarak tedaviye alınan 2 polis memuru ve 1 bekçinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Polis ekipleri uzun süre takip ettiği hafriyat kamyonunu durdurmak için ateş açtı. Açılan ateş sonucu lastikleri patlayan kamyon kaçmaya devam etti. Ataşehir İnönü Mahallesi'nde bir ara sokakta bulunan park halindeki araçlara çarparak sıkışan hafriyat kamyonu sürücüsü Sezgin Açık, polis ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan sürücü gözaltına alınmamak için elindeki jiletle bir süre polislere direndi. Polis ekipleri, tarafından etkisiz hale getirilen Sezgin Açık, yaralı olarak gözaltına alınıp hastaneye kaldırıldı.

hafriyat-kamyonu.jpg

'BİR SÜRÜ YARALI VAR YOLLARDA'

Hafriyat kamyonunun çarptığı taksi şoförünün yakını Serkan Akdoğan, “Aracımız seyir halindeyken arkadan gelen hafriyat kamyonu arkadan vurmuş ve buraya fırlatmış aracımızı. Şoförümüz yaralı ve iki yolcumuz vardı. Barikattan kaçmış ters yola girmiş, bir sürü insanın canını yakmış. Bir sürü insan var yaralı yollarda hep" dedi.

Polisten Kaçan Hafriyat Kamyonu 14 Aracı Ufaladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait yol çalışması yapan görevli Zeki Akkaya “Çalışma esnasında tam bizim hizamıza geldiği zaman iki arabanın arasından geçti, birini sağa birini sola attı. Siyah olan araç direkt gelip bize çarptı. Çok hızlı ve hiç durmadan geliyordu. Sonradan öğrendik ki jandarma onu kovalıyordu" şeklinde konuştu.

Polisten Kaçan Hafriyat Kamyonu 14 Aracı Ufaladı

Öte yandan, polis olay yeri inceleme ekipleri yol üzerindeki diğer noktalarda ve yakalanan kamyonda detaylı incelemelerde bulundu. Polisin olayla ilgili incelemeleri devam ediyor.

Polisten Kaçan Hafriyat Kamyonu 14 Aracı Ufaladı

9 KİŞİ YARALANDI

İSTANBUL Valiliği, hafriyat kamyonuyla dehşet saçan 22 yaşındaki Sezgin Açık'ın 9 kişiyi yaraladığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Saat 02.00 sıralarında Sezgin Açık'ın kullandığı hafriyat kamyonu Sancaktepe'de uygulama yapan jandarma ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmıştır. Araç daha sonra, Maltepe Büyükyalı köprü altı uygulama noktasında park halindeki emniyet aracına çarparak kaçmaya devam etmiştir.

Şüpheli şahıs, yaklaşık 10 kilometre devam eden kovalamacanın ardından Ataşehir İnönü Mahallesi'nde polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmıştır. Uygulama noktasında ekip aracına çarpma sonucunda; biri polis, biri de bekçi olmak üzere 2 kişi ağır; biri bekçi, 6'sı da sivil olmak üzere toplam 7 kişi ise hafif yaralanmıştır. Olayda yaralanan 9 kişinin tedavileri kaldırıldıkları hastanelerde devam etmektedir" denildi.

Etiketler :