Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ve Karamollaoğlu aynı etkinlikte buluştu

Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ve Karamollaoğlu aynı etkinlikte buluştu
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu ve AKP’den istifa ederek yeni parti kurma çalışmaları yapan eski Başbakan Davutoğlu, Avrasya Sanayi ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Olağan Genel Kurulu’nda buluştu.

Konuşmasında Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlık döneminde yaptığı "siyasi ahlak" çıkışını hatırlatan CHP Lideri, hayatında duyduğu en güzel cümlenin bu olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Sayın Davutoğlu, Başbakanlık yaptığı dönemde siyasi etik kanununu Meclis'e getireceğini ifade etmişti. Hayatımda duyduğum en güzel cümlelerden bir tanesidir. Siyasi ahlak. Her mesleğin kuralı var. Avukatlığın, doktorluğun her şeyin kuralı var. Siyasetçiliğin kuralı ne? Bol bol yalan söylemek. Evet. Ülkeye temiz siyaset gerekmiyor mu?" ifadelerini kullanması sonrasında salonda, alkış sesleri yükseldi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını izlemek için TIKLAYINIZ

Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasını izlemek için TIKLAYINIZ

Temel Karamollaoğlu'nun konuşmasını izlemek için TIKLAYINIZ

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan önce kameralar karşısına geçen Ahmet Davutoğlu’nun hükümete yönelik yaptığı eleştiriler de Kemal Kılıçdaroğlu tarafından alkışlandı.

Etkinlikte ayrıca Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da yer aldı.