Fazıl Say, Sezen Aksu’nun 'Avcı' şiirini besteleyecek

Fazıl Say, Sezen Aksu’nun 'Avcı' şiirini besteleyecek
Ünlü piyanist Fazıl Say, Sezen Aksu'nun 5 yıl önceki şarkısı nedeniyle kendisine yöneltilen suçlamalara yanıt olarak paylaştığı 'Avcı' adlı şiiri besteleyeceğini açıkladı.

Sezen Aksu, 2017’de yaptığı 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısındaki 'Binmişiz bir alâmete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e...' ifadeleri nedeniyle hedef haline getirilmişti. Aksu, uzun süren sessizliğini bozarak 'Avcı' adını taşıyan eserle cevap vermişti.

Piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Sezen Aksu'dan izin alarak söz konusu esere beste yapacağını duyurdu.

Say, "Hepinize güzel bir gün dilerim. Sessiz bir odadayım. Önümde “Avcı” adındaki şiir. Nasıl bestelerim diye düşünüyorum. Merak etmeyin, Şairinden izin aldım. Kendisi bestelemeyecekmiş, yapmak isterim bu durumda, Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım layık olmak için." dedi.

Bir paylaşım daha yapan Say şunu söyledi:

"Bir “kadın şairler” projemden bahsetmiştim. 2023’e yetiştireceğim. Gülten Akın, Birhan Keskin, Nilgün Marmara, Gonca Özmen, Lale Müldür ve daha pek çok şair, genç şairler de var,15. Yüzyıldan Zeynep Hatun da var. Elbetteki Sezen Aksu da var. Ve bence en anlamlı şiiri.. Çalışmaya."