Demirören Adına DHA'dan Açıklama Geldi

Demirören Adına DHA'dan Açıklama Geldi
DHA muhabiri Rojda Altıntaş, Yazar Eylem Tok'un oğlu Timur C.'nin karıştığı ve bir kişinin hayatını kaybettiği kazanın haberini yaparken, Yıldırım Demirören'in şoförü olduğunu söyleyen İlker isimli bir kişi tarafından aranarak baskıya maruz kaldı. İlker, Rojda Altıntaş'tan kazanın haber yapılmamasını istedi. DHA'dan yapılan açıklamada ise iddialar reddedildi

Yazar Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu T.C'nin Oğuz Murat Acı'nın ölümüne ve 4 kişinin yaralanmasına neden olduğu kazayla ilgili iddialar ortaya atıldı. Bu olayın haber yapılması istendiğinde, DHA muhabiri Rojda Altıntaş'ı arayan ve Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören'in şoförü olduğunu iddia eden 'İlker' isimli bir kişi, haberin normal bir kaza haberi gibi servis edilmesi gerektiğini belirtti. Bu şekilde haber DHA tarafından servis edildi.

Ses kayıtlarıyla ilgili ortaya çıkan bilgiler sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı. Ayrıca paylaşılan bir görselde Revna Demirören'in DHA muhabiri Rojda Altıntaş ile görüntülü bir şekilde konuştuğu görüldü.

DHA muhabiri Rojda Altıntaş, Yıldırım Demirören’in şoförünün kendisini arayarak 'Eylem Tok' haberi için baskıya maruz kaldığını doğruladı. Altıntaş, ailevi endişelerinden dolayı sustuğunu ancak ses kayıtlarını paylaşarak konuyu açığa çıkardığını belirtti.

Yazar Eylem Tok’un oğlu Timur C.’nin karıştığı ve bir kişinin hayatını kaybettiği kazanın haber olmaması için Demirören Ailesi’nin devreye girdiği ortaya çıktı. Bir ses kaydında, Revna Demirören’in şoförü olduğunu söyleyen İlker isimli kişi, DHA muhabiri Rojda Altıntaş’ı arayarak kazanın haber yapılmamasını istedi.

Altıntaş, yaşadığı baskıya rağmen ses kayıtlarını sosyal medyada paylaşarak konuyu açıklığa kavuşturdu. Muhabir, yaşadığı bu olaylar nedeniyle işsiz kalmayı göze aldığını ve hukuki süreci başlattığını ifade etti. Altıntaş’ın açıklamalarıyla birlikte, olayla ilgili daha fazla bilgi ve detay ortaya çıkmış oldu.

ATV kazasıyla ilgili açıklama “Kemerburgaz’da Oğuz Murat Aci’nin vefatıyla sonuçlanan ve hepimizi derinden üzen kazayla ilgili DHA muhabiri Rojda Altıntaş’ın iddiaları gündeme gelmiştir. Öncelikle şunu belirteyim muhabirimiz Rojda Altıntaş’ın açıklamaları nedeniyle büyük bir şaşkınlık yaşamaktayım. Kendisi dünden beri telefonlara çıkmamaktadır. Altıntaş, halen bir DHA çalışanıdır ve kendisiyle ilgili herhangi hiçbir işlem yapılmamıştır, yapılmayacaktır.

İDDİALAR ÜZERİNE DHA'DAN AÇIKLAMA GELDİ

"DHA olarak Kemerburgaz’daki kazayı ilk andan itibaren takip ettik ve haber yaptık. Söz konusu olay CNN TÜRK, Kanal D, Hürriyet, Milliyet ve Posta’da da sürekli gündemde tutuldu. Kanal D, anne Eylem Tok’un kafedeki özel görüntülerine ulaşarak ilk yayınlayan medya kurumu oldu. CNN TÜRK ise defalarca baba Özer Aci’yi yayına aldı. Yıllarca benim de mensubu olduğum Hürriyet konuyu günlerce manşetten verdi. Hatta Kanal D’nin Taş Kağıt Makas dizisinin bir bölümünde söz konusu olay işlendi.

Olayın bu denli kamuoyunda etki oluşturmasının en önemli sebeplerinden biri Demirören Medya’nın konunun üzerine kararlılıkla gitmesi ve fikri takip yapmasıdır. Meslektaşım Rojda Altıntaş'ın kayda aldığı telefon görüşmelerinde tam olarak ne yaşadığını ve eğer varsa baskıyı benimle açıkça paylaşmasını beklerdim.

Kendisine üzüleceği veya baskı altında hissedeceği bir durum olmadığını, bilakis haberi tüm yönleriyle takip edip yayınlamaya devam edeceğimizi söylerdim. Bir meslek büyüğü olarak kendisine ulaşamadığım için buradan sesleniyorum. Bir an önce iş başı yapıp kaldığı yerden görevine devam etmesini bekliyorum. Rojda Altıntaş’a ve kamuoyuna duyurulur.”

Celal Korkut DHA Genel Müdürü