Göz kreminizle yapıyor olabileceğiniz 5 hata

Göz kreminizle yapıyor olabileceğiniz 5 hata
Eğer "Gerçekten göz kremi kullanmam gerekiyor mu?" diye merak ettiyseniz cevabınız evet. Göz çevresindeki cilt yüzümüzün geri kalanına göre daha hassastır ve kurumaya daha yatkındır; bu da bölgenin yaşlanma belirtilerini daha çabuk gösterdiği anlamına gelir. Kaz ayaklarını, gevşek cildi ve hatta güneş lekelerini düşünün.

Göz kremleri göz çevresindeki daha ince, daha hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiştir, bu nedenle daha kalın olma eğilimindedirler. Ayrıca yüz kreminden daha fazla yağ ve belirli endişeleri hedef alan aktif bileşenler içerirler.

İster göz kremi kullanmamış olun ister yıllardır görev bilinciyle uyguluyor olun, yaşlanma karşıtı hedeflerinizi sabote edebilecek bu yaygın hatalara dikkat edin.

1. Nemlendiricinin yeterli olduğunu düşünüyorsunuz

Göz kremleri göz çevrenize özel olarak formüle edilmiştir. Yüz nemlendiricisi aynı sonuçları vermeyecektir. Evet cildi nemlendirecektir ancak göz çevresine etkili bir şekilde bakım yapmak istiyorsanız iyi bir göz kremine ihtiyacınız vardır.

2. Çok fazla kullanıyorsunuz

Göz kremi kavanozlarının ne kadar küçük olduğunu hiç fark ettiniz mi? Bunun bir nedeni var. İstenilen sonuçları elde etmek için aslında küçük bir miktara ihtiyacınız var. Çok fazla ürün koymak gözeneklerinizi tıkayabilir ve hatta gözlerinizin taranmasına ve tahriş olmasına neden olabilir. İhtiyacınız olan tek şey bezelye büyüklüğünde bir miktar.

3. Ürünün emilmesine izin vermiyorsunuz

Cildinize sürdüğünüz herhangi bir ürünün nüfuz etmesi için zaman vermeniz gerekir. Yatağa gidecekseniz, göz kreminizin emilmesi için yeterince zaman ayırdığınızdan emin olun, aksi takdirde ürünün yastığınıza bulaşması riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

4. Kremi gözlerinize çok yakın uyguluyorsunuz

Göz kremini göz kapaklarına veya kirpik çizgisine çok yakın bir yere sürmemelisiniz. Bu, ürünün gözünüze kaçması riskiyle karşı karşıya kalmanıza neden olur ve bu da son derece rahatsız edici olabilir.

5. Anında sonuç beklemek

Bazı göz kremleri anında dolgunlaşıp kırışıklıkların görünümünü en aza indirebilse de uzun vadeli sonuçların görülmesi biraz zaman alabilir. Tıpkı bir veya iki kez spor salonuna gittikten sonra çok büyük bir değişiklik beklemeyeceğiniz gibi, tüm faydalardan yararlanmak için göz kreminizi kullanmaya devam etmeniz gerekecek.