Trump Beyaz Saray'a veda etti

Trump Beyaz Saray'a veda etti

Joe Biden'ın yemin törenine katılmayacağını önceden duyuran Trump, dört yıllık görevinin ardından Beyaz Saray'a veda etti. Başkan sıfatıyla son konuşmasını yapan Trump, "Hoşçakal derken sizi sevdiğimi söylemek istiyorum, bir şekilde geri döneceğiz." dedi

Trump, dört yıllık görevinin ardından Beyaz Saray'a veda etti. Joe Biden'ın yemin törenine katılmayacağını önceden duyuran Trump, Başkan sıfatıyla son konuşmasını yapan Trump, "Muazzam işler yaptık ekibime teşekkür ediyorum. Hoşçakal derken sizi sevdiğimi söylemek istiyorum, bir şekilde geri döneceğiz." dedi

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım 2020’de yapılan olaylı seçimleri kaybetmesinin ardından bugün başkanlık koltuğunu rakibi Joe Biden’a devretti. 

Binlerce askerin görev yaptığı yemin törenine katılmayacağını önceden duyuran Trump, bir geleneği daha çiğnemiş oldu.

200120211634155066209.jpg

Son kez Beyaz Saray’ın kapısında eşi Melania ile el ele görülen Trump, Florida eyaletine gitmek üzere sabah erken saatte Beyaz Saray’dan çıktı. Andrews Hava Üssü’ne geçen Trump burada düzenlenen veda töreninde konuşma yaptı. 

 

200120211634045067969.jpg

"Bir şekilde geri döneceğiz"

Kendisini bekleyen gazetecileri selamlayan Trump burada yaptığı konuşmada, "Başkanınız olmak benim için büyük bir onurdu, sizin için her zaman mücadele edeceğim. Muazzam işler yaptık ekibime teşekkür ediyorum. Bu ülkenin geleceği hiç daha iyi olmamıştı. Yeni idare için temeli hazırladık, başarılı olacaklarına inanıyorum. 1917'den bu yana en büyük salgın yaşandı ama buna rağmen bizim yaptığımız şeyler inanılmazdı. Hoşçakal derken sizi sevdiğimi söylemek istiyorum, bir şekilde geri döneceğiz." ifadelerini kullandı. 

trump2-3f5l-cover-jpg.webp

Öte yandan Joe Biden, yerel saatle 12.00'de (TSİ 20.00) başkent Washington’da alınan yoğun güvenlik önlemleri altında yemin edecek.

DHA

Dünya