MHP'li Yalçın İYİ Partili Dervişoğlu'nu hedef aldı

MHP'li Semih Yalçın, İYİ Parti'li Müsavat Dervişoğlu'nun, "Mevcut hükumet, MHP tarafından dışarıdan desteklenen bir azınlık hükumetidir. MHP olmadan kanun bile çıkaramaz. Dolayısı ile MHP’ye verilen her oy, AK Parti’ye verilmiş sayılır" sözleri üzerine sosyal medyadan hedef gösterdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Mayıs 2022 13:57
MHP'li Yalçın İYİ Partili Dervişoğlu'nu hedef aldı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nu sosyal medya platformu Twitter'dan hedef aldı.

Yalçın, Dervişoğlu'nun " “Mevcut hükumet, MHP tarafından dışarıdan desteklenen bir azınlık hükumetidir. MHP olmadan kanun bile çıkaramaz. Dolayısı ile MHP’ye verilen her oy, AK Parti’ye verilmiş sayılır” dedim kıyamet koptu. AKP ile bir anılmak zorunuza gidiyorsa, beni bırakıp kendinizi sorgulayın" paylaşımı sonrası paylaşımlardan bulundu.

Müsavat Dervişoğlu'na 'Müsait', İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e ise 'Müdire' olarak hitap eden Yalçın şunları söyledi:

"İP, omuzu düşük cambazhane bitirimlerinin mekânına döndü. Ne kadar Ülkücülükten azma, milliyetçilikten bozma, omuzu düşük sahte kabadayı varsa orada… Hemen hepsinin sermayesi inkâr ve reddiye, marifeti MHP muarızlığı…

İP’in müseccel cambazlarından HDP yâranı, PKK musahibi Müsait(Müsavat) Dervişoğlu; gittiği her yerde yeni yol arkadaşlarına methiyeler dizip MHP’yi var gücüyle taşlıyor. Makamından alınmaması için eteğine yapıştığı İP Müdiresine şirin görünmeye çabalıyor.

Müsait(Müsavat) Dervişoğlu; yetiştiği kapıya ürürken sadece tıynet ve meşrebini izhar etmiyor, aynı zamanda İP’in politikada giydiği fitne ve tefrika gömleğini de cömertçe teşhir ediyor.

MHP düşmanlığı, İP’in ve içinde yer aldığı Amerikancı bağlaşıklar takımının millet iradesini parçalamak üzere yüklendiği ihanet misyonunu milletten gizlemeye yetmez. İP’e verilecek her oyun CHP-HDP-PKK’ya gideceği gerçeğini ise hiç değiştirmez.

MHP’ye dönük ahlaksız ve seviyesiz saldırılar, partimizin ve milliyetçi-Ülkücü Hareketin millet nezdindeki itibarını zedeleyemez. FETÖ’den mülhem yalan ve safsatalar, karalama kampanyaları, MHP’nin siyaset iklimindeki özgül ağırlığına zarar veremez.

MHP; siyaset sahnesinde gerçek suret ve niyetleri gösteren kırılmaz bir ayine-i devran, renkleri ayıran turnusol kâğıdıdır. Vakti geldiğinde maskelerin düştüğünü, şer boyalarının döküldüğünü göreceğiz"