Selçuk Geçer'den dolara dair net tarih verildi! Bu tarihte dolar uçuşa geçecek, nefes kesen tahmin...

Selçuk Geçer'den dolara dair net tarih verildi! Bu tarihte dolar uçuşa geçecek, nefes kesen tahmin...
Herkes dolardaki hareketin hangi yöne doğru gideceğini anlamaya çalışıyor. Kurdaki hareketlenmeler ile birlikte uzman isimlerden açıklamalar geldi. Yatırımcıların yakından takip ettiği yatırımcılar tahminlerini güncelledi. Para Piyasaları Uzmanı Selçuk Geçer, dolar kurunun uçuşa geçeceğine dair net tarihi paylaştı. Peki dolar kuru bu tahmine görehangi tarihte ne kadar olacak?

Selçuk Geçer'den dolara dair net tarih verildi! Bu tarihte dolar uçuşa geçecek, nefes kesen tahmin...

SON DAKİKA: DOLAR KURUNDA ŞOK EDEN TAHMİN

Dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar ile birlikte uzmanlar tarafından açıklamalar gelmeye başladı. Ancak haberimizi okurken bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığını hatırlatmamızda da fayda var. Sadece ünlü bir ekonomistin dolarla ilgili tahminlerine yer vereceğiz.

Yatırımcıları meraklandıran dolar kurunun akıbetine dair açıklamalar yapan uzmanlar tahminlerde bulunuyor. Merkez Bankası'ndan alınan karar ile birlikte 50 baz puanlık faiz indirimi sonrasında hızlı bir şekilde dalgalanan dolar kuru yatırımcılar tarafından yakın takibe alındı.

Konuya dair birbirinden kritik açıklamalarda bulunan Selçuk Geçer dolar kurunun uçuşa geçeceğini belirtti. İsabetli tahminleriyle bilinen uzman isim dolar kurunun uçuşa geçeceği tarihe dair net bir açıklamada bulundu.

DOLAR KURU NE KADAR OLUR?

Yatırımcılar tarafından büyük ilgi gören Selçuk Geçer'in açıklamalarına göre Dolar TL kurunda yaşanan dalgalanmalar hızlandı. Merkez Bankası'nın faiz artırımı ile birlikte yükselişe geçen dolar kuruna dair net bir açıklama geldi.

dolar1.webp

ABD ENFLASYONU DİKKAT ÇEKTİ

Yatırımcılar tarafından merak edilen "Dolarda son durum ne?", "dolar yükselecek mi?" ve "dolar düşecek mi?" gibi sorulara yanıt verildi. Sorulara yanıt veren ünlü ekonomist Selçuk Geçer döviz kurları hakkında son dakika açıklamasında bulundu.

yatırımcıların dikkatini çeken açıklama ile birlikte ABD'de yükseliş yaşayan enflasyonun dövizde büyük bir probleme yol açabileceğine vurgu yaptı. Ayriyeten merak edilen soruları tek tek cevapladı. Olası bir enflasyonun görülmesi halinde doların tekrardan yukarı yönlü bir artış yaşayacağı bilgisini paylaştı.

DOLAR KURU İÇİN NET TARİH VERİLDİ

Dolar kuruna dair görüşlerini paylaşan Para Piyasaları Uzmanı yatırımcılar tarafından yakın takibe alındı. Selçuk Geçer tarafından gelen yaptığı açıklamalar ile birlikte dolar TL kuru tahminini duyurdu. Ünlü ekonomist tarafından yapılan dolar / TL kuru tahminine göre 9 gün sonrasında 3-5 TL aralığında bir artış meydana gelecek.

Ancak tahminlerin en iyi senaryo halinde gerçekleşeceğinin altını çizdi. ABD enflasyon hakkında ise bir frenleme yapmaması halinde dolar kurunun 35 liraya kadar yükseleceğini ifade etti.