Sırbistan'dan "Sur'daki Sniper" Açıklaması

Sırbistan: O tetikçiyi bize gönderinSırbistan’ın Ankara Büyükelçiliği, terör örgütü PKK’ya dönük Güneydoğu’daki operasyonlar sırasında Sırbistan vatandaşı bir keskin nişancının yakalandığına ilişkin haberler...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Sırbistan'dan "Sur'daki Sniper" Açıklaması

Sırbistan: O tetikçiyi bize gönderin

Sırbistan’ın Ankara Büyükelçiliği, terör örgütü PKK’ya dönük Güneydoğu’daki operasyonlar sırasında Sırbistan vatandaşı bir keskin nişancının yakalandığına ilişkin haberler üzerine Türk makamlarından resmi bilgi istedi.

Büyükelçilik’ten yapılan açıklamada, Türk medyasında PKK terör örgütünün Sırp keskin nişancılar kiraladığına ilişkin haberlerin yer aldığı belirtilerek, şöyle denildi: “Sırbistan Cumhuriyeti, vatandaşlarının 3. ülkelerdeki silahlı çatışmalara muhtemel katılımlarına şiddetle karşı çıkmaktadır. Sırbistan Cumhuriyet Ulusal Meclisi, bu tür faaliyetlere katılımı ağır biçimde cezalandıran bir yasayı geçirmiştir. Bu hususu dikkate alarak, iddiaların hiçbir şekilde Sırbistan Cumhuriyeti ve kurumlarının resmi politika ya da uygulamalarıyla ilişkilendirilmemesi gerekmektedir.”

Sözcü