Arda Güler, iki İspanyol takımının radarında

Arda Güler, iki İspanyol takımının radarında
Fenerbahçe'nin 18 yaşındaki genç yıldızı Arda Güler, İspanya'nın iki dev kulübü tarafından takip ediliyor. İspanyol basını, Fenerbahçe-Sevilla maçında iki dev kulübün gözlemcilerinin, Arda Güler'i takip etmek için görevlendirildiğini duyurdu.

İspanyol basını, Avrupa Ligi son 16 turu rövanş mücadelesinde Sevilla ile karşılaşacak Fenerbahçe'nin genç yıldızına büyük ilgi gösterdi. Gazete, Arda Güler'e övgülerde bulunurken oyuncuyu takip eden iki kulüp olduğu belirtti.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş mücadelesinde Fenerbahçe ile Sevilla karşı karşıya gelecek. Zorlu mücadele öncesi İspanyol basınından AS gazetesi, Arda Güler'e büyük ilgi gösterdi.

NTV Spor'un haberine göre AS gazetesi, Arda Güler'in yeteneklerine övgüde bulunurken genç oyuncuyu İspanya'da takip eden iki kulüp olduğunu ifade etti.

Haberde, Arda Güler'in sadece 7 bin euroya mal olduğunun altı çizilirken La Liga ekibi Barcelona ve Atletico Madrid'in de genç oyuncuyu yakından takip ettiği belirtti.

Gazete, Arda Güler'in Fenerbahçe'de 10 numaralı formayı Mesut Özil'den sonra sırtına geçirdiği için 'Yeni Özil' olarak da adlandırdı.

Ayrıca Arda Turan'ın kariyerinde bir dönem Atletico Madrid ve Barcelona forması giymesinden ötürü de 18 yaşındaki oyuncuyu 'Diğer Arda' olarak nitelendirdi.

İspanya’nın önde gelen spor gazetelerinden AS, Atletico Madrid ve Barcelona gözlemcilerinin Arda Güler için yakın takipte olduğunu yazdı. Haberde, Türk futbolu için büyük bir umut olarak bahsedilen Arda Güler için “Böyle biri 100 yılda bir çıkıyor” yorumlarının yapıldığına dikkat çekildi.

Arda Güler’in, Atletico ve Barça dışında diğer Avrupa devlerinin de takibinde olduğu belirtilirken, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz’un Kasım 2022’de genç futbolcuyu milli formayla tanıştırdığına değinildi.