Şehit Askerin Kimliği Belli Oldu

PKK'ylı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan askerin kimliği belli oldu.Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde bugün PKK'ylı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Şehit Askerin Kimliği Belli Oldu

PKK'ylı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan askerin kimliği belli oldu.

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde bugün PKK'ylı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan askerin Astsubay Sertaç Peker olduğu açıklandı.

Şehit Astsubay Peker'in İstanbul'da oturan ailesine haber verildi.

Genelkurmay Başkanlığı, şehit astsubayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"30 Ocak 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 15:30'da şehit olmuştur. Çıkan çatışmada, dört bölücü terör örgütü mensubu silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."