Kızlarının Yanında Yakaladıkları Genci Dövüp 3. Kattan Atmışlar

Esenler’de kaçırmak için sevgilisinin 3. kattaki evine gelen Fatih Bölük, durumu fark eden genç kızın akrabaları tarafından bezbol sopasıyla dövülerek aşağı atıldı.Talihsiz genç ağır şekilde yaralanarak kaldırıldığı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kızlarının Yanında Yakaladıkları Genci Dövüp 3. Kattan Atmışlar

Esenler’de kaçırmak için sevgilisinin 3. kattaki evine gelen Fatih Bölük, durumu fark eden genç kızın akrabaları tarafından bezbol sopasıyla dövülerek aşağı atıldı.

Talihsiz genç ağır şekilde yaralanarak kaldırıldığı hastanede yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Olay yerine gelen polis ekiplerine önce “Ne olduğunu bilmiyoruz" diyen şüpheliler daha sonra genç kızın durumu anlatması üzerine gözaltına alındı.

"AİLE ÖNCE NE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ" DEDİ

Esenler, Tuna mahallesinde dün gece saat 00.30 sıralarında meydana gelen olayda 155 polis imdat telefonuna gelen “Bir kişi yüksekten düştü" ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri yere yatan bir kişi ile karşılaştı. Hemen çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılan Fatih Bölük isimli kişinin kafatasında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar bulunduğu tespit edilerek yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Binada oturan aile ise yere düşen kişiyi tanımadıklarını söyleyerek “Ne olduğunu bilmiyoruz" dedi.

GENÇ KIZ İTİRAF ETTİ

Cinayet Büro Amirliği tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada polis durumu şüpheli bularak aile üyeleriyle tek tek görüşmeye başladı. Olay sırasında evde bulunan Ç. K.(21)’nın tanık olarak söyledikleri ise soruşturmanın seyrini değiştirdi. Genç kız Fatih Bölük ile 6 ay önce Tekirdağ’da tanıştıklarını aralarında duygusal bir yakınlaşma olduğunu söyleyerek “Onunla sık sık telefonla konuşuyorduk. O Tekirdağ’da yaşadığı için daha önce 8 kez İstanbul’a geldi. Gezip dolaştık, Zaman zaman da onunla evde oturduk. Sonunda birlikte kaçmaya karar verdik. “ dedi.

"ONU BALKONDAN ATTILAR"

Apartmanın 2 numaraları dairesinde babası, amcası babaannesi ve kuzeni ile oturduğunu söyleyen, sadece yatmak için üst kattaki daireyi kullandıklarını anlatan Ç. K. “Olay gecesi ben erken yukarı çıktım. Ailemin haberi olmadan Fatih’i içeri aldım. Fatih kaçarken götüreceğimiz eşyaların bir kısmını aşağı indirdi. Daha sonra tekrar yukarı çıktı. Ancak bu sırada sesleri duyan amcam kapıya gelip zili çalmaya başladı. Korkudan açamadık. Bir süre sonra yedek anahtarı kullanarak içeri girdiler. Biz korkarak balkona sığındık. Bizi yakaladılar, Fatih’i evde bulunan bezbol sopasıyla dövmeye başladılar.Daha sonra onu balkondan aşağı attılarö dedi. Ailesinin polise bir şey söylememesini tembih ettiğini anlatan Ç.K. “Beni aşağı indirdiler. Gelecek olan polislere bir şey söylememem için tembihte bulundular. Çok korkmuştum" dedi.

ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI

Bu gelişme üzerine polis darp ve balkondan atma olayına karıştıkları iddia edilen İbrahim K.(44), Tayfun T.(25) ile Kenan K.(45)’yı gözaltına aldı. Şüpheliler Cinayet Büro Amirliğinde sorgularinda suçlamaları kabul etmediler ve adliyeye sevk edildiler.