Şoförden akaryakıt fiyatı tepkisi: İnsanlık kalmamış

Fahiş akaryakıt fiyatına tepki gösteren bir otobüs şoförü, "İnsanlık diye bir şey kalmamış. Mazot almış başını gitmiş" dedi.

Artan akaryakıt fiyatları hem yurttaşları hem de turizmcileri isyan ettirdi. Osmaniye'de de şehirlerarası otobüs şoförleri sözkonusu fiyatlara tepki gösterdi.

Bir firmanın otobüs şoförü, "İnsanlık diye bir şey kalmamış. Mazot almış başını gitmiş. Bugün bir Hatay'a gidiyorsun, Iğdır'a Hatay'a gidip geliyorsun 25 bin lira mazot yakıyor. Yazık günah bu insanlara" dedi.

'Millet, sesini çıkarmıyor'

Şoförlerin çocuklarının rızkı olan paralarını lastiğe ve mazota yatırdığını belirten şoför, "Bu Cumhurbaşkanlığı’na da yazıldı, Ulaştırma Bakanlığı'na da yazıldı bu, ama hiçbir şey yok. Bu aslında hükümetin suçu değil. Ben bunu her zaman söylerim, bu yüzde 80 Türk milletinin suçudur. Neden, çünkü sesini haykırmıyor, sesini yükseltmiyor, bir tepki vermiyor. ‘Nasıl olsa benim dümenim yerinde kim ne yapıyorsa yapsın’ söylüyor, yani ‘benim için hava hoş’ diyor. Ama yazık, bu insanlara yazık" dedi.

'Bir çare olması lazım'

Biletlerin bu sene 650-700 lira bandında olduğunu söyleyen şoför, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Geçen sene 250 lira bilet, bu sene 650-700 lira. Firma mecburdur bunu yapmaya, mazot almış başını gitmiş. Bir araç bakımına gidiyorsun 5 -6 bin liradan aşağı değil. Buna hükümetin bir el atması lazım ama maalesef hükümet de kasasını doldurdu, millette de ‘canı cehenneme ne şeyi varsa görsün’ diyor. Yani burada bir çare olması lazım akaryakıt için."

Kaynak:ANKA