Düşük gelirli çalışan ve emekliler de 400-600 TL yardım alabilecek

Düşük gelirli çalışan ve emekliler de 400-600 TL yardım alabilecek
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu, 4 milyon aileye 400-600 TL arasında ödeme yapılması öngörülen Türkiye Aile Destek Programı'nın detayları belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, programa çalışanlar ve emeklilerin de başvuru yapabileceğini belirterek, ödemelerin cuma günü başlayacağını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu Aile Destek Programı’nın detayları hakkında açıklamalarda bulundu. Yanık, 4 milyon aileye, 12 ay boyunca 400-600 TL arasında toplam 15 milyar lira ödeme yapılması planlanan programa düşük gelirli çalışanların ve emeklilerin de başvurabileceğini söyledi. Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

‘Ödemeler cuma günü başlayacak’

“Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programı’na çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek. Çalışanlarımız: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3ünden az olması koşuluyla; özel sektör çalışanları esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir. Emeklilerimiz: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3ünden az olması koşuluyla; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir. Ayrıca temmuzda başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet’e.”