Paramount otel için haciz kararı

Paramount otel için haciz kararı
İstanbul 7. Asliye Hukuk Mahkemesi SBK Holding ve Unico Sigorta aleyhine, hisselerin devrinin önlenmesi için ihtiyati haciz kararı aldı.

Otelin ilk sahibi Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras, mirasçısı olduğu Ufuk Turizm şirketinin hisselerinin Finsolvent adlı şirkete devredilmesine karşın parasının ödenmediğini belirterek, İstanbul 19. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 2019 yılında dava açmıştı. Bu davayı kazanmış ve mahkeme 15.4 milyon dolar ödenmesine karar vermişti. Ödeme yapılmayınca da haciz kararı alınmıştı.

'Ciddi zarar doğması ihtimaline karşı'

Duvar'dan Bahadır Özgür'ün haberine göre, mahkeme kararında şu ifadelere yer verildi:

“Mevcut durumda meydana gelebilecek bir değişme halinde hakkın elde edilmesinin önemli ölçüde zorlaşması ya da tamamen imkansız hale gelmesi, ciddi zarar doğması ihtimaline karşı, dava konusu otelin üst hakkı ile Ufuk Turizm İşletmeleri hisselerine ihtiyati haciz konulmuştur”

Böylece mahkeme Unico Sigorta’nın otelin üst kullanım hakkını, SBK Holding’in de Ufuk Turizm’deki hisseleri devretme veya satmasını engelleyecek kararı almış oldu.

rt-vcvd.jpeg

'Cihan Ekşioğlu otelimize tankla girdi'

Paramount Hotel'in ilk sahibi Atilla Uras'ın kızı Yasemin Uras ise yaptığı açıklamada, Özbek asıllı Botır Rakhimov’un otelin üzerine 'çöktüğünü” babasının ölümündeki şüpheleri, hisselerin nasıl el değiştirdiğini anlatmıştı. Öte yandan Uras, Turan Avcı’nın oteli hiç satın almadığını, Cihan Ekşioğlu’nun Atilla Uras’ın öldüğü gün otele devletin tankıyla girdiğini, Rakhimov’un Sezgin Baran Korkmaz’a olan borcunu ve şu andaki sahibinin de belli olmadığını söylemişti.

Uras, Paramount otelin Sezgin Baran Korkmaz’a geçtiğini Korkmaz’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımla öğrendiğini belirterek şunları kaydetmişti:

"'Bana birkaç kişi aracılığıyla telefon açıldı ve “Ben Kazaklardan 42 milyon euroya aldım' dedi. Benle yalıda oturup, konuşmak istediğini söyledi. Ben de 'Öyle bir şey olamaz ama ödenmemiş bedeli var siz de biliyorsunuz, arzu ederseniz avukatınızla ofisime gelirsiniz, oturup konuşuruz' dedim. Gelmedi"