Vatandaştan Erdoğan’ın sözlerine tepki: Ben ekmek bulamıyorum ki eve götüreyim

Erdoğan’ın “Yani bugün evine ekmek götüremeyen biri var mı Türkiye'de ya.” Sözlerine vatandaş yanıt verdi: “Ben ekmek bulamıyorum ki eve götüreyim.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasıyla ilgili olarak bir muhabirin soru üzerine bugün şu sözleri kullandı: “Bırakın Allah'ınızı severseniz ya... Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de ya. Yani bugün evine ekmek götüremeyen biri var mı Türkiye'de ya. İnanıyor musunuz bunlara?”
Erdoğanın bu sözlerine vatandaştan tepki. Bir YouTube kanalına konuşan evsiz bir vatandaş, Erdoğan’ın sözlerine “Bana baksınlar. İnsanım ya.” Sözleriyle tepki gösterdi.


Vatandaşın sözleri şöyle:

“Ben ekmek bulamıyorum ki eve götüreyim. 437 TL maaş alıyorum. Evim de yok. Bana baksınlar. İnsanım ya. Benim evim bile yok. Para bulsam pansiyona gidiyorum. Bulamazsam parkta kalıyorum. Dilenci falan değilim. Ama ekmek yiyecek param ile yok. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ayağımda da belim de gözüm de sakat. Ne yapayım, kime gideyim? Allah’a şükrediyorum ama kulun yardım etmesi gerekiyor.”