Halk TV Canlı Yayın
İstanbul'da metro hattında bir kişi raylara atladı
İstanbul'da Yenikapı-Hacıosman Metro hattının Şişli-Mecidiyeköy istasyonunda bir vatandaş raylara atladı. Raylara atlayan vatandaş hayatını kaybederken, çantasından da bir intihar mektubu çıktı.

İstanbul'da acı bir olay meydana geldi. Yenikapı-Hacıosman metro hattının Şişli-Mecidiyeköy durağında bir yurttaş raylara atladı. Raylara atlayan vatandaşın durumu hakkında henüz bir bilgi verilmezken, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun Şişli-Mecidiyeköy ve Gayrettepe metro istasyonlarının bir süreliğine işletmeye kapatıldığını duyurdu.

ÇANTASINDAN İNTİHAR NOTU ÇIKTI

Saat 13.00 sularında, Şişli-Mecidiyeköy metro istasyonunda kendini raylara atan genç kadının bunalımda olduğu iddia edildi. İsminin Gizem Y. olduğu öğrenilen kadının çantasından bir de intihar notu çıktığı öğrenildi.

Kadının çantasından çıkan intihar notunda, "Çocuğum sana emanet, ona iyi bak" yazdığı belirtildi.

Makinistin son anda fark ettiği ancak durmayı başaramadığı da ifade edildi.

Polis ekiplerinin olayla ilgili başlattığı inceleme sürüyor.

Ongun'un Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:

M2 Yenikapı-Hacıosman Metro hattının Şişli-Mecidiyeköy istasyonunda raylara atlayan vatandaş nedeniyle Şişli-Mecidiyeköy ve Gayrettepe istasyonları bir süreliğine işletmeye kapatılmıştır. Yenikapı-Osmanbey ve Hacıosman-Levent istasyonları arasında ise seferler devam etmektedir.