Samsung, Apple’a katlanabilir ekran örneği gönderdi!

Samsung, Apple’a katlanabilir ekran örneği gönderdi!
MWC 2019 ile birlikte katlanabilir telefonlar hayatımıza tam anlamıyla girdi. Birçok farklı şirket katlanabilir ekranlı telefonlarını piyasaya sürdü. Raporlara göre, Samsung katlanabilir ekran örneklerini Apple‘a gönderdi!

Samsung, önümüzdeki ay Galaxy Fold‘u piyasaya sürecek. Bu yenilikçi yeni cihaz için katlanabilir ekran paneli, Samsung Display tarafından üretildi. Şirket, mobil OLED ekran pazarında zaten önemli bir yere sahipti fakat şimdi de katlanabilir ekranlar için müşteri kazanmak istiyor.

Sızdırılan yeni rapora göre, Samsung Display Apple ve Google’a katlanabilir ekran örnekleri gönderdi. Samsung’un Apple’a gönderdiği katlanabilir ekran örneğinde, Galaxy Fold’un 7.3 inçlik panelinden 0.1 inç daha küçük, 7.2 inçlik panelin bulunduğu bildirildi. Aynı zamanda Google’a da bu örneğin gönderildiği söyleniyor.

Apple tarafında katlanabilir ekran olayı çok konuşulsa da bu yıl içerisinde böyle bir cihazı sunup sunmayacağı belli değil. Ancak, şirket Samsung‘dan OLED iPhone‘ları için ekran panellerini alıyor ve olası bir katlanabilir cihaz ihtimalinde Samsung Display‘den katlanabilir paneller alma olasılığı da hiç düşük görünmüyor.

Google Pixel ise donanım pazarında giderek daha rekabetçi bir oyuncu haline geliyor. Bu yüzden kendi katlanabilir telefon çalışmalarına başlama ihtimali de yüksek. Fakat Google, kendi çizgisini bozmadan ilerleyen bir şirket ve çoklu kamera modasına uymadığını da unutmamamız gerekir. (SDN)

Etiketler :