Samsung, Android Tarayıcısına Reklam Engelleme Desteği Getirdi

Samsung son güncellemeyle Android platformundaki tarayıcısına reklam engelleme eklentisi getirdi.Asus’un ardından Samsung da Android işletim sisteminde kullandığı tarayıcısına reklam engelleme eklentisi getiriyor. Güney Koreli...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Samsung, Android Tarayıcısına Reklam Engelleme Desteği Getirdi

Samsung son güncellemeyle Android platformundaki tarayıcısına reklam engelleme eklentisi getirdi.

Asus’un ardından Samsung da Android işletim sisteminde kullandığı tarayıcısına reklam engelleme eklentisi getiriyor. Güney Koreli şirket kendi web tarayıcısının reklam engelleme eklentisine sahip olabilmesi gerekli olan API desteğini son güncellemeye ekledi. Reklam engelleme eklentisi Android 5.0 ve üzere Samsung cihazlarda kullanılabilecek.

1454311129_1-yfpgjmcpnazu-t8pua3r8w.gif

Samsung internet tarayıcısında reklamların engellenmesi için AdBlock Fast ile iş birliğine giderken, konuya ilişkin AdBlock tarafından kapsamlı bir açıklama yapıldı. iOS platformunda ve masaüstünde Opera ile Chrome'da kullanılan AdBlock reklam engelleme eklentisi, şirketin iddiasına göre web sayfalarının %51 oranında daha hızlı açılmasını sağlıyor. Üstelik daha hızlı açılma mobil veri noktasında kullanıcıların tasarruf etmesini sağlıyor.

Samsung marka mobil cihazınızda mobil reklamları engellemek için öncelikle BURADAN “Samsung Internet For Android” tarayıcısını indirin. Uygulamayı açtığınızda “Yardım” seçeneğine tıklayıp yönergeleri takip ederek AdBlock Fast eklentisini ekleyebilirsin.

1454311235_1-kbbfre5gsl8eetewllzduq.gif